Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. novembra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: O výstavbu obchvatu sa pobijú štyri konzorciá

BRATISLAVA 13. novembra –

Záväznú ponuku na výstavbu a prevádzku veľkého bratislavského obchvatu D4 spolu s rýchlostnou cestou R7 doručili dnes na ministerstvo dopravy všetky štyri konzorciá, ktoré boli v posledných mesiacoch účastníkmi súťažného dialógu.

„Sme veľmi radi, že súťaž prebieha podľa harmonogramu, a že všetky štyri konzorciá predložili záväzné ponuky. Veríme, že konkurenčný boj vygeneruje ceny, ktoré budú pre štát výhodné,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Viktor Stromček.

Ministerstvo dopravy spolu s technickým poradcom teraz musí vyhodnotiť technické špecifikácie jednotlivých ponúk, teda či všetci uchádzači splnili minimálne technické kritériá na výstavbu diaľnice. V najbližších týždňoch budú musieť
odborníci preštudovať a skontrolovať desiatky kilogramov dokumentácie. Až po tom, ako bude jasné, že všetky štyri konzorciá naprojektovali diaľnicu v požadovanej kvalite aj parametroch, bude možné otvoriť obálky s cenami. Tie do tohto
momentu zostávajú zapečatené v trezore. „Veríme, že ak pôjde všetko podľa plánu, pred Vianocami budeme poznať najlepšiu ponuku,“ povedal Stromček. Následne prebehne odborná diskusia aj s verejnosťou o tejto ponuke a v prípade, ak prepočty ukážu, že cena je pre Slovensko výhodná, bude o nej rozhodovať vláda.

Konzorcium ViaDunaj je vedené francúzskou spoločnosťou Vinci Concessions spolu s firmami Vinci Highways a Meridiam Eastern Europe. Španielska spoločnosť Cintra Infraestructuras Internacional vedie konzorcium Obchvat Nula, v ktorom sú aj firmy Porr a Macquarie Capital Group. Lídrom konzorcia pod názvom Astrela je rakúska spoločnosť Strabag spolu so spoločnosťou Strabag Motorway, Reding Infrastructure a John Laing Investments Limited. Štvrtým konzorciom je nemecká spoločnosť Hochtief PPP Solutions spolu s Iridium Concesiones de Infraestructuras a Dif Infra PPP 3 Luxembourg.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.