Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. marca 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Najzásadnejšia požiadavka dopravcov bude splnená už o týždeň

BRATISLAVA 6. marca –

Najneskôr 13. marca bude v zbierke zákonov uverejnená nová vyhláška MDVRR, ktorá zavedie nulovú sadzbu spoplatnenia intravilánov miest a obcí od polovice tohto mesiaca. Práve toto bola najzásadnejšia požiadavka autodopravcov. Zverejnenie jasne dokazuje, že ministerstvo dopravy bezodkladne plní všetky dohody, ktoré s dopravcami uzavrelo.

„Vyzývame všetkých poctivých dopravcov, aby svoje akcie prehodnotili podľa toho, čo sa naozaj deje a nie podľa toho, čo im hovorí ich spolitizované vedenie,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Viktor Stromček. Termín platnosti novej vyhlášky limitoval legislatívny proces, ktorý ministerstvo absolvovalo najvyššou možnou rýchlosťou. Rezort dopravy zároveň aj naďalej postupuje presne v súlade s dohodami, ktoré uzatvorilo so zástupcami dopravcov na predchádzajúcich rokovania.

Aj napriek tomu, že sa spolitizované vedenie UNAS rozhodlo nezúčastniť sa na rokovaniach začiatkom tohto týždňa, ministerstvo splnili prísľuby a doriešilo všetky technické nedostatky mýtneho systému. Rovnako sme sa so zástupcami dopravcov, ktorí na stretnutie prišli, dohodli aj na znížení mýtnych pokút a na zavedení debetu mýtnych palubných jednotiek. „Naše kroky jasne potvrdzujú, že plníme dohody bez ohľadu na spolitizované akcie vedenia UNAS, ktorému nejde o obyčajných dopravcov. Riešime skutočné problémy, ktoré dopravcov trápia, čo jasne dokazuje, že sme tu pre nich i pre ľudí. Jasne tiež vidno, kto hrá iba politickú hru,“ dodal Stromček.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.