Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. septembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Minister skontroloval opravu hraničného mosta v Medveďove

BRATISLAVA 16. septembra –

Minister dopravy Arpád Érsek skontroloval opravu hraničného mosta v Medveďove
Desať dní od uzavretia mostu v Medveďove, spájajúceho Slovensko a Maďarsko uskutočnil minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Arpád Érsek kontrolu postupu a stavu opravných prác na tejto medzištátnej spojnici. Na moste sa opravuje vozovka v celej šírke a taktiež oprava chodníka. Vozovka mosta tak získa novú izoláciu a kryt a chodník novú povrchovú úpravu.

“Technickému stavu mostov je potrebné venovať pozornosť, pretože v ich prípade obzvlášť platí, že sú spoľahlivé do takej miery, ako sú spoľahlivé všetky ich časti. Tento most je kľúčový, pretože spája štáty, ktoré sú prepojené hospodársky a kultúrne,“ povedal Arpád Érsek, minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.
Opravu mosta bolo potrebné zrealizovať, pretože v jeho jednom bode nastal úplný rozpad betónu a asfaltovej vrstvy. Na hraničnom moste sa opravuje 38 metrový úsek, vrátane chodníkovej časti mosta na výtokovej strane. Náklady na opravné práce predstavujú 145 184 eur. Most bude opravený a sprístupnený motoristom v plánovanom termíne, 14. októbra 2016.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.