Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. mája 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Minister podpísal prvé čerpanie eurofondov na diaľnice

BRATISLAVA 13. mája –

Po tom, čo sa minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Roman Brecely nedávno zúčastnil prerážky tunela Ovčiarsko, má tento projekt už zabezpečené financovanie cez fondy EÚ. Minister rozhodol o poskytnutí nenávratného finančného príspevku na druhú fázu projektu D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka. Zazmluvnené je aj dokončenie rýchlostnej cesty R2 Zvolen, východ – Pstruša. Podpisom zmlúv sa uvoľnilo čerpanie viac ako 324 miliónov eur z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra.

„Ako prvým z krajín V4 sa nám podarilo získať súhlasné stanovisko Európskej komisie ku všetkým veľkým projektom v Operačnom programe Doprava. Dnes už plynulo pokračujeme v čerpaní eurofondov z nového Operačného programu Integrovaná Infraštruktúra. Je to znakom aktívnej práce u nás na ministerstve ako aj na strane prijímateľov,“ povedal minister R. Brecely.

Projekt „D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka, II. fáza“ už ministerstvo dopravy zaslalo na schvaľovací proces do Bruselu, keďže ide o tzv. veľký projekt (nad 75 mil. eur). Dokončenie rýchlostnej cesty R2 Zvolen, východ – Pstruša je národným projektom a nepodlieha ďalším schvaľovacím procedúram.

Informácie o projektoch:

D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka, II. fáza

Nenávratný finančný príspevok je v sume 280 523 940,80 eur, z toho príspevok z Kohézneho fondu je vo výške 238 445 349,68 eur. Prvá fáza projektu bola realizovaná vďaka peniazom v Operačnom programe Doprava. Diaľnica, ktorá je súčasťou juhovýchodného obchvatu mesta Žilina má byť hotová v roku 2018. Celková zmluvná cena je vyše 427 mil. eur ( bez DPH).

R2 Zvolen, východ – Pstruša

Na druhú fázu projektu výstavby úseku rýchlostnej cesty R2 bolo zazmluvnených 44 070 600,52 eur, z Európskeho fondu regionálneho rozvoja pôjde 37 905 123,5 eur. Osemkilometrový úsek novej cesty už v tomto roku výrazne uľahčí dopravu na tomto známom nehodovom úseku a spolu s úsekom Pstruša – Kriváň zrýchli cestovanie južnou trasou smerom na Košice. Celková zmluvná cena je 82 mil. eur (bez DPH).

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.