Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. apríla 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Minister dopravy odvolal riaditeľa TOOŽ Petra Kunkelu

BRATISLAVA 22. apríla –

Minister na základe viacerých podnetov, smerujúcim k podozreniam o nehospodárnom vynakladaní prostriedkov a možných porušení zákona, požiadal dozornú radu TOOŽ o urýchlené vykonanie kontroly v spoločnosti.

Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Roman Brecely odvolal z funkcie predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa spoločnosti Technická obnova a ochrana železníc, a.s. , (TOOŽ) Petra Kunkelu.

Na základe viacerých podnetov, smerujúcim k podozreniam o nehospodárnom vynakladaní prostriedkov a možných porušení zákona, požiadal minister dozornú radu TOOŽ o urýchlené vykonanie kontroly v spoločnosti. Kontrolná skupina zistila, že TOOŽ vo viacerých prípadoch nepostupovala v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní, hoci je podľa zákona verejným obstarávateľom. Zároveň spoločnosť vyplatila v januári a februári odmenu generálnemu riaditeľovi za kladný hospodársky výsledok roku 2015 len na základe jeho vlastného príkazu.

„Považujem za neprípustné, aby organizácia v pôsobnosti ministerstva dopravy viacnásobne porušila zákon o verejnom obstarávaní. Rovnako je pre mňa manažérsky neakceptovateľné, aby o pridelení vysokých finančných odmien pre riaditeľa spoločnosti rozhodol samotný riaditeľ,“ uviedol minister Brecely.

Tak, ako v prípade ostatných spoločností v gescii ministerstva dopravy, aj v prípade TOOŽ bude miesto predsedu predstavenstva a zároveň generálneho riaditeľa obsadené na základe výsledkov riadneho výberového konania.

Technická obnova a ochrana železníc je akciovou spoločnosťou, ktorej stopercentným akcionárom je štát, zastúpený ministerstvom dopravy. Hlavnými činnosťami firmy sú stavby a obnovy železničných tratí, práce pri obnove železničných zvrškov a obnova železničných a cestných mostov.

Oddelenie komunikácie
Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.