Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. júla 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Minister dopravy kondoloval svojmu talianskemu kolegovi

BRUSEL 12. júla –

Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Roman Brecely kondoloval svojmu talianskemu kolegovi Grazianovi Delriovi v súvislosti s tragickou zrážkou dvoch vlakov na juhu Talianska, pri ktorej dnes podľa medializovaných informácií prišlo o život minimálne dvadsať ľudí.

„S veľkým zármutkom som prijal správu o tragickom nešťastí na železničnej trati v Apúlii. Vážený pán minister, dovoľte mi vyjadriť úprimnú sústrasť všetkým pozostalým i celej Vašej krajine,“ uviedol Brecely.

S talianskym kolegom sa Brecely stretol minulý mesiac v Ríme a práve bezpečnosť na železnici bola jedným z bodov ich rokovania. „Bezpečnosť dopravy je jednou z hlavných tém slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie v oblasti dopravy. Vlaky spĺňajú kritériá jedného z najmodernejších, najekologickejších a najbezpečnejších spôsoby prepravy. Žiaľ, napriek všetkým opatreniam sa môže vyššia moc, technická porucha alebo aj ľudské zlyhanie podpísať aj pod také tragédie, aká dnes postihla Taliansko,“ povedal Brecely

Oddelenie pre komunikáciu s médiami a verejnosťou
Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.