Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. októbra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Do školy na bicykli

BRATISLAVA 5. októbra –

Do kampane Do školy na bicykli sa zapojilo už viac ako sto škôl

Bratislava (5. októbra 2015) – Návrh cyklotrasy do školy, cykloturistický výlet v rámci vyučovania alebo súťaž v skoku do výšky na bicykli. Aj takéto nápady zrealizovali alebo navrhli školy ministerstvu dopravy, výstavby a regionálneho
rozvoja v rámci pilotného ročníka Do školy na bicykli. Až vyše sto škôl sa v septembri zapojilo do podujatia, ktorým ministerstvo dopravy chce nadviazať na úspešnú súťaž pre dospelých – Do práce na bicykli. Kampaň sa ešte celkom nekončí.
Školy do konca októbra môžu vyplniť dotazník na internetovej stránke ministerstva. Odpovede z dotazníka použije ministerstvo pri príprave ďalšieho ročníka. „Ministerstvo dopravy sa aj takýmto spôsobom snaží podporiť zdravý životný štýl už u malých detí. Preto sme sa rozhodli po zorganizovaní súťaže pre dospelých zamerať aj na mladú generáciu,“ povedal národný cyklokoordinátor Peter Klučka. V rámci nultého ročníka ministerstvo oslovilo všetky základné a stredné školy. „Tento rok sme chceli od škôl len stručné informácie a nápady, ako by sa dala podporovať cyklodoprava v ich konkrétnych podmienkach,“ povedal Klučka. Pilotný ročník podľa neho ukázal, že aj najmenší majú záujem o zdravý spôsob dopravy.
Z najlepších námetov priamo zo škôl, ako aj z diskusie s odborníkmi, by ministerstvo v budúcom roku chcelo pripraviť podujatie, ktoré by žiakov aj školy motivovalo na väčšie zapojenie bicykla pri cestách žiakov do a zo školy. Školy prišli s nápadmi ako napríklad Deň do školy na bicykli, zelená karta na odmietnutie známky pre každého, kto príde do školy na bicykli alebo sčítavanie cyklistov v okolí škôl. Z nápadov škôl chce ministerstvo vytvoriť on-line brožúru s najzaujímavejšími aktivitami na inšpiráciu škôl do ďalších ročníkov kampane. V dotazníkoch ministerstvo zisťuje aj dôvody, prečo sa výraznejšie nepoužíva bicykel na cestu do školy. Za najväčšie prekážky školy považujú najmä nedostatok cyklostojanov v školách, ako aj chýbajúce bezpečné cyklotrasy v obciach a mestách. Ministerstvo dopravy verí, že výsledky z tohto prieskumu pomôžu aj ostatným ministerstvám. „V spolupráci s ministerstvom školstva a ministerstvom vnútra využijeme výsledky na zvýšenú podporu dopravnej výchovy na školách so zameraním na kvalitnejšiu prevenciu a bezpečnosť cestnej premávky,“ povedal Klučka. Ministerstvo zdravotníctva zároveň využije získané poznatky v implementácii Národného akčného plánu v prevencii obezity na roky 2015 – 2025.
Dotazník, ako aj priebežné výsledky sú dostupné na internetovej stránke ministerstva http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=180407

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.