Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. apríla 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Diaľničný obchvat Bratislavy D4/R7

BRATISLAVA 4. apríla –

Minister Roman Brecely vytvoril expertný tím na posúdenie projektu bratislavského diaľničného obchvatu D4/R7

Na ministerstve dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja sa v piatok (1.4.) uskutočnilo prvé rokovanie expertného tímu na posúdenie doterajšieho priebehu prípravy projektu diaľničného obchvatu Bratislavy D4/R7. Tím vytvoril minister Roman Brecely.

„Prioritou #SIETE je praktická pomoc slovenským regiónom, nesmieme však ignorovať kritickú dopravnú situáciu v našom hlavnom meste. Bratislavský diaľničný obchvat považujem za zmysluplný projekt, ktorý môže citeľne odľahčiť dopravu v metropole. Ide však o obrovský investičný projekt, preto nesmieme podceniť žiaden aspekt jeho prípravy. Účasť #SIETE vo vláde by nemala zmysel, ak by bola len nekritickým a automatickým pokračovateľom v projektoch bývalých vládnych garnitúr. Musíme si byť istí, že záväzok štátu, ktorý svojimi daňami zaplatia ľudia, nenesie v sebe žiadne skryté úskalia. Preto som zriadil mimoriadny expertný tím, ktorého úlohou je prejsť všetky body projektu od úvodnej štúdie uskutočniteľnosti až po schválenie koncesnej zmluvy. Ak odborníci nenájdu žiadne závažné pochybenia v doterajšom postupe a nastaveniach celého procesu, som pripravený tento projekt podporiť,“ povedal Brecely.

Expertný tím tvoria pracovníci rezortu, osobnosti z akademického prostredia a odborníci spolupracujúci so #SIEŤOU. Výsledky práce tímu očakáva minister v horizonte niekoľkých týždňov a oboznámi s nimi verejnosť.

Odbor komunikácie
Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.