Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. apríla 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Brecely sa zúčastnil rokovania Rady ministrov v Amsterdame

BRATISLAVA 18. apríla –

R. Brecely: Budúcnosť nezastavíte, búcha nám na dvere.

Minister Roman Brecely sa zúčastnil na rokovaní neformálnej Rady ministrov pre dopravu v Amsterdame. R. Brecely pozval ministrov na Slovensko a zdôraznil našu pripravenosť, ako najväčšieho producenta áut v prepočte na obyvateľa na svete, venovať sa výskumu a vývoju automatizovaných vozidiel.

Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Roman Brecely sa v dňoch 14.-15. apríla 2016 zúčastnil na rokovaní neformálnej Rady ministrov pre dopravu v Amsterdame. Hlavnou témou boli otázky inteligentnej mobility a dekarbonizácia dopravy. Ministri vidia príležitosť automatizovaných vozidiel v zlepšení bezpečnosti, efektívnosti dopravy a znížení emisií, ale aj sociálne prínosy, najmä v inklúzii osôb so zníženou mobilitou a zlepšenie dopravy vo vidieckych oblastiach.

Minister R. Brecely, ako nadchádzajúci predseda Rady, ocenil aktivitu holandského predsedníctva v politickej podpore inteligentnej mobility a zdôraznil pripravenosť Slovenska, ako najväčšieho producenta áut v prepočte na obyvateľa na svete, venovať sa tejto problematike, a to predovšetkým v oblasti výskumu a vývoja automatizovaných vozidiel. „Úlohou výskumu je, aby sa z auta ako dopravného prostriedku stala služba,“ zdôraznil minister Brecely.

Ministri mali možnosť vyskúšať si jazdu v autonómnom vozidle. „Budúcnosť nezastavíte, búcha nám na dvere. Presne o tom bol tento zážitok z jazdy v autonómnom vozidle,“ povedal minister R. Brecely. „Prijatie týchto technológii verejnosťou si však bude vyžadovať zaistenie ochrany osobných údajov a kybernetickej bezpečnosti, ako aj vybudovanie telekomunikačnej a dopravnej infraštruktúry.“

Na záver neformálnej Rady minister Roman Brecely absolvoval bilaterálne rokovania s viacerými ministrami dopravy a komisárkou Violetou Bulc.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.