Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. januára 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

VÁŽNY: Farizej Figeľ vyplatil to, čo mne vytýka

BRATISLAVA 31. januára – V denníku SME 30.1.2013 v článku „Vážny má poradcu, čo priviedol železničné Cargo do straty“ sa vyjadril p. Figeľ, že som ešte vo funkcii ministra dopravy Augustínovi nadelil vysoké odstupné.
Nechcel som na to reagovať, ale fakty sú takéto:
S vrcholovými manažérmi som podpisoval štandardné manažérske zmluvy od roku 2006. Ja som bol ten, ktorý všetkým manažérom (cca 40-tim) v rezorte škrtol naozajstné „zlaté padáky“ v podobe odstupného, ktoré tam mali ako dedičstvo predchádzajúcej vlády, niektorí až 24 mesačné a presadil som jednotné 6-mesačné odstupné. To považujem v tom čase za silnú zmenu, ktorú som urobil nie pod tlakom médií, ale na základe môjho princípu.

K odmenám manažérov v roku 2010:
V roku 2010 som zastavil vyplatenie odmien za rok 2009 všetkých manažérov (medzi ktorými bol aj p. Augustín) s tým, že aj keď majú na ne nárok, v čase krízy nesúhlasím s vyplatením takejto sumy. Exminister Figeľ však označuje mňa, ktorý som odmeny zastavil, za zlého, ale vyplatenie predmetných odmien realizoval on – okrem iných aj p. Augustínovi. Samozrejme, neskôr podpisoval desiatky manažérskych zmlúv a vyplácal mnohonásobne vyššie zlaté padáky, ale o tom asi verejnosť vie.
Čudujem sa však, že p. Figeľ, ktorý vo svojej osobe morálne a profesionálne zlyhal, má tú drzosť niekoho krivo obviňovať.

Ľubomír Vážny
podpredseda vlády SR pre investície

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Stačilo iba 5 minút a o slovenskej recyklačnej technológii píšu na celom svete 4 detské knihy plné rozprávok, dobrodružstva a čarovnej atmosféry

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.