Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. decembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Stanovisko Úradu vlády SR k vyjadreniam predsedu OZ pracovníkov školstva a vedy P. Ondeka

BRATISLAVA 1. decembra – Úrad vlády SR považuje vyhlásenia predsedu Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy P. Ondeka o „pomste predsedu vlády“ a vyvolávanie sociálneho napätia za nehorázne. Pedagogickým a odborným zamestnancom, ako aj vysokoškolským pedagógom sa platy zvyšovali v januári 2016, a to o 4%, ďalšie navýšenie bolo o 6% percent od 1. septembra 2016, t.j. o 4 mesiace skôr a o 2% percentá viac ako ostatným zamestnancom verejnej a štátnej správy, ako aj od 1. septembra v roku 2017 o 6 % – opäť o 4 mesiace skôr a 1,2% viac ako ostatným zamestnancom verejnej a štátnej správy. Spolu od januára 2016 do septembra 2017, t.j. za necelé dva roky boli učiteľom ako jediným zvýšené platy spolu o 16%.

Zdôrazňujeme, že zvýšené platové tarify v septembri 2017 ostávajú učiteľom zvýšené aj počas celého roka 2018.

Už aj v minulom roku zástupcovia školských odborov nesúhlasili so 4% navýšením platov na rok 2017, ani s 2% odmenami a memorandom (dohodou) o zvýšení platov aj na rok 2018, a tým sa sami vylúčili z kolektívneho vyjednávania týkajúceho sa platových taríf.

Vláda SR sa pri navýšení platov učiteľov do roku 2020 bude riadiť programovým vyhlásením, ktoré aj dodrží. V ňom je záväzok vlády SR zvyšovať platové tarify pedagogických a odborných zamestnancov od 1.9.2016 a následne „za predpokladu realizácie zásadných vnútorných zmien v systéme výchovy a vzdelávania.“

Úrad vlády SR

K téme

Zdravšie a udržateľnejšie potraviny za dostupnú cenu? Stačí nakúpiť v Lidli COOP Jednota pokračuje v protiinflačnej garancii

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.