Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. januára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

PELLEGRINI: Vyzýva vysoké školy k partnerstvu

BRATISLAVA 27. januára –

Úrad vicepremiéra Petra Pellegriniho vyzýva vysoké školy k partnerstvu.

Získať môžu až 300 tisíc EUR!

Bratislava, 27. január 2017 – 300 tisíc EUR! Taká je čiastka, ktorú v novom projekte môžu získať vysoké školy na Slovensku. S projektom sú totiž spojené nové možnosti financovania voliteľných predmetov na vysokých školách. Výzvu spustil Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu (ÚPPVII) Petra Pellegriniho. O partnerstvo sa v tomto prípade ešte stále môžu uchádzať všetky verejné a štátne vysoké školy. Termín, do kedy majú školy možnosť podávať žiadosti, trvá len do konca februára tohto roku.

Hlavným cieľom spolupráce Úradu podpredsedu vlády s vysokými školami je vytváranie nových, a najmä odborne vyškolených administratívnych kapacít na riadenie, monitorovanie, hodnotenie, informovanie a komunikáciu, ako aj budovanie sietí, riešení sťažností či samotnej kontroly a auditu európskych štrukturálnych a investičných fondov (EŠIF). Konkrétnejšie, vďaka voliteľným predmetom, ktoré by z projektov technickej pomoci boli financované, by sa študenti mohli odborne a tematicky špecializovať na zmienené kľúčové oblasti práce s eurofondami.

Po formálnej stránke bude spolupráca prebiehať medzi Centrálnym koordinačným orgánom ÚPPVII a riadiacimi orgánmi vybraných vysokých škôl. Financované budú z Vyzvania na projekty technickej pomoci č. OPTP-PO1-SC1-2016-11 práve voliteľné predmety partnerských škôl.

Predložené návrhy bude posudzovať odborná komisia zriadená Úradom podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.

Školy musia spĺňať prísne kritériá, ktoré bude komisia v bodovej škále hodnotiť, ako napríklad skúsenosti predkladateľov s výučbou príbuzných študijných programov, odborná kapacita či kvalita predloženej metodiky voliteľného predmetu, vrátane uvedenia mena garanta s odbornou spôsobilosťou.

Ponuku nájdete zverejnenú na linku http://www.optp.vlada.gov.sk/vyhlasene-vyzvania/, ako aj aj na oficiálnom webe úradu podpredsedu vlády (http://www.vicepremier.sk/index.php/fondy-eu/partnerske-projekty/projekty-pre-vysoke-skoly/).
Všetky žiadosti o partnerstvo je možné adresovať v elektronickej forme na e-mailovú adresu: partnerstvo@vicepremier.gov.sk, a to najneskôr do 28. februára 2017, kedy sa uzatvára I. kolo.

Komunikačný odbor
Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Zásoby pitného režimu do karanténnych centier a na hranice ITAPA: Slováci sú spokojní s e-službami, v ďalšej modernizácii sa inšpirujeme u Britov a Fínov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.