Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. júla 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

PELLEGRINI: Všetko o eurofondoch? Nech sa páči: ÚPVII zverejnil open data

BRATISLAVA 13. júla –

Tzv. otvorené dáta o eurofondoch v programovom období 2014 – 2020, spravované prostredníctvom informačného systému ITMS 2014+, sú prístupné všetkým záujemcom. Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) publikoval dataset v rámci projektu eDemokracia na https://opendata.itms2014.sk/. Dáva tak priestor pre vznik nových aplikácií i ďalšie využitie štruktúrovaných dát.

„Tak ako eurofondy musia prispieť k zlepšeniu života ľudí v každom regióne Slovenska, tak aj informácie o ich využívaní musia byť k dispozícii každému, kto má o ne záujem“, vysvetlil podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini. „Teším sa na vytvorené aplikácie či analýzy, ktoré môžu vďaka zverejneniu vzniknúť“, dodal.

V najbližších týždňoch budú zverejnené datasety o využívaní eurofondov v programovom období 2007 – 2013. Dáta sú publikované prostredníctvom url adresy na API (aplikačné rozhranie).

Týmto krokom chce ÚPVII prispieť k zvyšovaniu informovanosti o využívaní finančných prostriedkov z eurofondov, k zvyšovaniu transparentnosti, ale najmä poskytnúť priestor pre použitie štruktúrovaných dát, pre ich ďalšie strojové spracovanie a pre vznik nových aplikácií.

Viac informácií o datasete: https://data.gov.sk/dataset/f208c882-2197-4dec-b891-c3a09b86d740

API nájdete na adrese: https://opendata.itms2014.sk/

Ak vytvárate aplikácie, analýzy alebo iné výstupy z publikovaných dát, dovoľujeme si vás požiadať o ich predstavenie nášmu úradu. Kontaktujte nás na vicepremier@vicepremier.gov.sk

K téme

ITAPA AI & Robotics 2024: Umelú inteligenciu musíme vedieť regulovať. Pozor však, aby sme nezabili inovácie Zásoby pitného režimu do karanténnych centier a na hranice

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.