Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. júna 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

PELLEGRINI: Vo Varšave o budúcnosti eurofondov s eurokomisárom G. Oettingerom, ktorý pripravuje rozpočet únie po Brexite

VARŠAVA 15. júna –

Pri príležitosti ukončenia poľského predsedníctva vo V4 sa včera vo Varšave uskutočnilo v prítomnosti eurokomisára pre rozpočet a ľudské zdroje Guntera H. Oettinggera zasadnutie členov vlád a ministrov zodpovedných za rezorty hospodárstva a za politiku súdržnosti krajín V4 a Bulharska, Chorvátska, Rumunska a Slovinska. Hlavnými témami boli budúcnosť kohéznej politiky a vnútorného trhu po roku 2020 a vplyve Brexitu. Slovensko pritom považuje za hlavné dlhodobé investičné ciele EÚ konkurencieschopnosť a rast, inovácie, zamestnanosť a bezpečnosť.

Budúca podoba rozpočtu EÚ je predmetom mnohých diskusií. „Príprava ďalšieho programového obdobia musí dostať dynamickejšiu a konkrétnejšiu podobu. Aj na európskej úrovni sa musíme vyhnúť akémukoľvek omeškaniu“, povedal na rokovaní podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini.

Spolu s predstaviteľmi krajín V4+4 pred komisárom G. Oettingerom, ktorý pripravuje budúci rozpočet EÚ, zdôraznili, že hlavnými prvkami politiky súdržnosti po roku 2020 by mali byť orientácia na konkrétne výsledky projektov a jednoduchosť.

G. Oettinger sa vo svojom vystúpení vyjadril, že kohézna politika po roku 2020 by mala zostať aj naďalej dôležitou investičnou politikou EÚ, naďalej podporujúcou odstraňovanie rozdielov v regiónoch EÚ.

Krajiny V4+4 vyzvali Európsku komisiu, aby zriadila neformálnu komunikačnú platformu, ktorá by umožnila diskutovať o pripravovaných legislatívnych návrhoch pre budúce programové obdobie. Na národnej úrovni táto diskusia už začala prostredníctvom Partnerstva pre politiku súdržnosti 2020+ a dotazníka, ktorý bol distribuovaný všetkým partnerom. P. Pellegrini vyzval na obdobný transparentný a proaktívny prístup aj Európsku komisiu.

Background:

Ministri krajín V4+4 podpísali začiatkom roku 2017 Spoločné vyhlásenie k politike súdržnosti po roku 2020, v ktorom podporili udržanie silnej pozície politiky súdržnosti ako hlavnej investičnej politiky EÚ na podporu rastu a tvorby pracovných miest aj po roku 2020. Jednohlasne sa zasadili za podporu všetkých regiónov, podoru územnej orientácie a riešení šitých na mieru pre napĺňanie špecifických potrieb jednotlivých regiónov EÚ, kde je potrebná väčšia flexibilita pre národné, regionálne a miestne orgány, so zámerom venovať sa ich osobitným cieľom v rámci operačných programov, vrátane využívania integrovaného územného prístupu.

Komunikačný odbor

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu

K téme

Zásoby pitného režimu do karanténnych centier a na hranice ITAPA: Slováci sú spokojní s e-službami, v ďalšej modernizácii sa inšpirujeme u Britov a Fínov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.