Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. januára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

PELLEGRINI: Prijal delegáciu podnikateľov Brazílie

BRATISLAVA 18. januára –

Peter Pellegrini rokoval o rozvoji investícií z Brazílie aj o oblasti inovácií a výskumu

Po návrate z výjazdu v okrese Martin, prijal včera večer podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini v prítomnosti štátneho tajomníka Ministerstva hospodárstva SR Vojtecha Ferencza veľvyslankyňu Brazílie Susan Kleebank a delegáciu podnikateľov Brazílie podnikajúcich v regióne Spiša. Obe strany sa dohodli na expanzii spolupráce a smerovaní ďalších investícií do výskumu a inovácií, prinášajúcich nielen pracovné miesta do slabších regiónov, ale aj najnovšie výsledky vedy a výskumu a služby s pridanou hodnotou.

Jej excelencia Susan Kleebank, ako aj vrcholoví predstavitelia spoločností EMBRACO, Rudolph Usinados a CRW potvrdili úspešnosť svojich investícií a výbornú spoluprácu s vládou počas ich dlhodobého pôsobenia na Slovensku.
Peter Pellegrini pozitívne zhodnotil doterajšie brazílske investície na Slovensku vytvárajúce množstvo pracovných miest v regióne s vysokou mierou nezamestnanosti. Zároveň ocenil aj ich rozhodnutie expandovať do výskumu a inovácií. „Som rád, že môžem povedať, že vzťahy medzi Slovenskom a Brazíliou sú výborné. Brazília je naším najvýznamnejším partnerom v Latinskej Amerike. Avšak, vidím stále nevyužitý potenciál, zvlášť v rámci našej ekonomickej spolupráce a môžem potvrdiť, že sme pripravení zintenzívniť našu snahu a spoluprácu v tejto oblasti “, uviedol na stretnutí.

Obe strany sa dohodli na ďalšej spolupráci a príprave investičných projektov s pridanou hodnotou v regióne východného Slovenska.

Odbor komunikácie
Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Zásoby pitného režimu do karanténnych centier a na hranice ITAPA: Slováci sú spokojní s e-službami, v ďalšej modernizácii sa inšpirujeme u Britov a Fínov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.