Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. februára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

PELLEGRINI: Peter Pellegrini prijal novovymenovaného veľvyslanca Talianska

BRATISLAVA 16. februára –

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes prijal novovymenovaného veľvyslanca Talianskej republiky na Slovensku pána Gabriele Meucci, s ktorým prediskutoval možnosti spolupráce oboch krajín, najmä v oblasti problematiky inteligentných miest (smart cities) a digitalizácie procesov v štátnej správe vrátane súdnictva (e-justice).

Slovenské investície v Taliansku presiahli doteraz hranicu 32 miliónov eur. Talianski investori pôsobia na Slovensku najmä v oblastiach finančníctva a bankovníctva, energetiky, strojárstva, obuvníckeho, chemického a automobilového priemyslu. V súčasnosti u nás pôsobí približne 400 talianskych firiem, ktoré zamestnávajú celkovo 25 tisíc ľudí. Jeho excelencia Gabriele Meucci ocenil spokojnosť drvivej väčšiny talianskych firiem na Slovensku s podnikateľským prostredím a spoluprácou so slovenskými subjektami.

Odbor komunikácie

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu

K téme

Zásoby pitného režimu do karanténnych centier a na hranice ITAPA: Slováci sú spokojní s e-službami, v ďalšej modernizácii sa inšpirujeme u Britov a Fínov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.