Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. júla 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

PELLEGRINI: Odstraňovanie chudoby bude súčasťou plánov pre budúcnosť Slovenska

BRATISLAVA 19. júla –

Alena Sabelová, generálna riaditeľka sekcie riadenia investícií Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII), dnes vystúpila na Politickom fóre na vysokej úrovni pre udržateľný rozvoj OSN, venovanom téme Odstránenie chudoby a podpora prosperity v meniacom sa svete. Potvrdila, že Slovensko bude naďalej aktívne pôsobiť v rámci celosvetovej Agendy 2030 a zohľadňovať najzraniteľnejšie skupiny svojich obyvateľov. Zároveň je pripravené pomáhať krajinám v núdzi.

„V odstraňovaní chudoby môžeme byť úspešní jedine spoločnými systematickými zmenami,“ povedala Alena Sabelová, generálna riaditeľka sekcie riadenia investícií ÚPVII. „Slovensko je pripravené prispieť svojím podielom, byť solidárne s najzraniteľnejšími a zdieľať s inými krajinami svoje skúsenosti s transformáciou, ktorú dosiaľ prekonalo,“ dodala.

Súčasťou podujatia boli aj tzv. „voluntary reviews“, v rámci ktorých vybrané krajiny dobrovoľne reportovali svoj pokrok v zavádzaní cieľov Agendy 2030 na národnej úrovni. Národné správy prezentovali ministri a vysokí štátni predstavitelia.

Slovenský plán realizácie Agendy 2030, ktorý je plánom udržateľného rozvoja krajiny, je pripravený na najbližšie rokovanie vlády. Správu o zavádzaní tohto plánu by chcelo Slovensko prezentovať na pôde OSN už v nasledujúcom roku.

Politické fórum na vysokej úrovni pre udržateľný rozvoj sa konalo v dňoch 10. až 19. júla na pôde OSN v New Yorku. Témou aktuálneho ročníka fóra bolo „Odstránenie chudoby a podpora prosperity v meniacom sa svete“.

Poznámka: Politické fórum na vysokej úrovni pre trvalo udržateľný rozvoj sa koná pod záštitou Hospodárskej a sociálnej rady OSN. Je hlavnou platformou pre hodnotenie Agendy 2030 a dosahovania cieľov trvalo udržateľného rozvoja. V súlade s bodom 84 Agendy 2030 sa členské štáty rozhodli, že na Fóre prebehne pravidelné dobrovoľné reportovanie Agendy 2030, ktoré bude zahŕňať rozvinuté aj rozvojové krajiny, príslušné subjekty OSN a iné zainteresované strany. V tomto roku predstavilo svoje národné reporty 44 štátov.

Viac informácií o Politickom fóre na vysokej úrovni pre udržateľný rozvoj:

https://sustainabledevelopment.un.org/hlpf

Komunikačný odbor
Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu

K téme

ITAPA AI & Robotics 2024: Umelú inteligenciu musíme vedieť regulovať. Pozor však, aby sme nezabili inovácie Zásoby pitného režimu do karanténnych centier a na hranice

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.