Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. januára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

PELLEGRINI: O ekonomickej spolupráci Slovenska a Francúzska

BRATISLAVA 26. januára –

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes prijal mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Francúzskej republiky na Slovensku Christopha Leonziho, s ktorým prediskutoval koncepty bilaterálnej spolupráce v roku 2017 v oblasti jadrovej energie, výskumu a inovácií, inteligentných miest (smart cities), ako aj potenciál vzájomných obchodných a investičných vzťahov.

„Som veľmi rád, že ekonomická spolupráca medzi Slovenskom a Francúzskom je dlhodobo na vysokej úrovni, čo potvrdzujú investície takmer 400 francúzskych podnikateľských subjektov v hodnote približne 1 miliardy eur. Dnes je aj vďaka našej spolupráci vo francúzskych firmách zamestnaných až 29 000 ľudí. Som však presvedčený, že rast záujmu francúzskych podnikateľov o spoluprácu s inovatívnymi slovenskými spoločnosťami a start-upmi, o ktorom sme dnes diskutovali, je výborným základom pre ďalší rozvoj intenzívnej a produktívnej spolupráce“, konštatoval podpredseda vlády Peter Pellegrini. “V roku 2017 sa zameriame aj na výmenu skúseností a spoluprácu v oblasti investičných fondov osobitne v súvislosti s využívaním štrukturálnych zdrojov EU, ako aj v oblasti eGovernmentu“, dodal.

Komunikačný odbor
Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

ITAPA AI & Robotics 2024: Umelú inteligenciu musíme vedieť regulovať. Pozor však, aby sme nezabili inovácie Zásoby pitného režimu do karanténnych centier a na hranice

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.