Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. augusta 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MV: Týždenník Plus 7 dní klame, MV podpísalo zmluvu s inou firmou

BRATISLAVA 18. augusta – Týždenník Plus 7 dní opäť „presvedčil“ profesionalitou svojich redaktorov. V článku Superkšeft pre Malchárka tvrdí, že ministerstvo vnútra chce kúpiť nové vozidlá, ktoré si prenajíma v rámci predsedníctva Slovenska v Rade EU od firmy exministra hospodárstva Jirka Malchárka. Odvoláva sa pri tom na Rámcovú dohodu, ktorú rezort uzatvoril v máji tohto roku a ktorá je zverejnená v Centrálnom registri zmlúv.
Je nepochybné, že autor článku Karol Bustin ani len netuší, čo je rámcová dohoda a ako následne postupuje verejný obstarávateľ. Inak by článok, ktorého je autorom, nikdy nemohol ani napísať a jeho nadriadení by ho nikdy do vydania ani zaradiť nemohli. Faktom je, že ministerstvo vnútra na základe transparentného verejného obstarávania uzatvorilo rámcovú zmluvu na nájom vozidiel v súvislosti s predsedníctvom Slovenska v Rade EU s troma spoločnosťami – Porsche Slovakia, spol s.r.o, Group M, a.s.,RIJA-Bavaria, s.r.o., ktoré sú všetky zverejnené v Centrálnom registri zmlúv.
Nájomnú zmluvu však MV SR nikdy neuzavrelo so spoločnosťou Jirka Malchárka, ale s úplne iným uchádzačom. Nájomná zmluva je od 22. júna rovnako zverejnená v Centrálnom registri zmlúv (http://www.crz.gov.sk/index.php?ID=2499790&l=sk), rovnako ako Rámcová dohoda, na ktorú sa autor článku odvoláva. Dôvodom uzavretia tejto nájomnej zmluvy je fakt, že ponuka spoločnosti víťazného uchádzača bola pre Ministerstvo vnútra SR najvýhodnejšou.
Redaktor Plus 7 DNÍ si tak nielenže neoveril všetky informácie, ale vo svojom článku hrubo zavádza a klame, keďže je zrejmé, že MV SR nemá s firmou exministra hospodárstva žiadnu nájomnú zmluvu, nemá od tejto spoločnosti prenajaté žiadne auto a ani od jeho spoločnosti neplánuje žiadne automobily nakupovať. Otázkou zostáva, či ide naozaj len o neprofesionalitu autora, alebo jeho zámer alebo zámer týždenníka poškodiť vedenie MV SR.
Na záver je nutné dodať, že v článku týždenníka Plus 7 Dní o banskobystrickej hasičskej stanici sa týždenník rovnako zabudol zmieniť, že na Slovensku sa počas súčasného vedenia MV SR podarilo kompletne vynoviť 100 zo 120 profesionálnych hasičských staníc na Slovensku a nakúpiť profesionálnu hasičskú techniku aj techniku pre dobrovoľných hasičských zborov takmer 2 000 kusov novej techniky (ktorá je určite dôležitejšia), čím sa hasiči na Slovensku v technickom vybavení radia medzi európsku špičku. Dvadsať posledných hasičských staníc, vrátane stanice v Banskej Bystrici, chce rezort rekonštruovať v tomto volebnom období, na čo už podniká kroky pre verejné obstarávanie, čo týždenníku aj vo svojej odpovedi adresovalo.

MINISTERSTVO VNÚTRA SR
Tlačový odbor
Kancelárie ministra vnútra

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Advokátska kancelária SOUKENÍK – ŠTRPKA získala v súťaži Právnická firma roka 2024 hlavnú cenu Riziká si uvedomujeme omnoho viac ako pred pandémiou

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.