Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. apríla 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPSVR: Svetový deň pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci

BRATISLAVA 28. apríla –

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny sa pridáva k oslavám Svetového dňa pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci. Ten si už po pätnástykrát pripomína Medzinárodná organizácia práce. V tomto roku sa zameriava na optimalizácia zberu a využitie údajov z oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci.

Slovensko plne podporuje využívanie údajov o pracovných úrazoch, ako aj o porušeniach právnych predpisov z oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. Vďaka nim, ako aj neustálym a tvrdším uplatňovaním všeobecných zásad prevencie pri zaisťovaní bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, je možné predchádzať nehodám na pracovisku a chorobám z povolania. „Našou prioritou je naďalej presadzovať intenzívnu systémovú starostlivosť zamestnávateľov o bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci a výrazne podporovať a presadzovať preventívne aktivity inšpekčných orgánov, sociálnych partnerov a zamestnávateľov v tejto oblasti. Pomáha nám v tom Stratégia bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci v Slovenskej republike na roky 2016 až 2020. V nej sme zadefinovali kroky, ktorými chceme zabezpečiť zamestnancom dôstojné pracovné podmienky a ochranu ich života a zdravia,“ povedal pri príležitosti svetového dňa minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter.

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny a vláda SR si tento deň pripomínajú tradične aj organizovaním pietneho aktu, ktorý bude tento rok 11. 5. 2017. Spolu so sociálnymi partnermi si na spomienkovom zhromaždení s pietou a úctou tradične pripomínajú pamiatku zamestnancov, ktorí prišli pri výkone svojho povolania o život alebo utrpeli vážne zranenia a choroby na pracovisku. Podujatie je zároveň aj príležitosťou na vyjadrenie solidarity a podpory zamestnancom na ich právo na ochranu zdravia pri práci a na zdravé pracovné prostredie.

Medzinárodná organizácia práce oslavuje od roku 2003 každoročne 28. apríla Svetový deň pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci na podporu prevencie pracovných úrazov a chorôb z povolania. Tento dátum je zároveň medzinárodným spomienkovým dňom na obete pracovných úrazov a chorôb z povolania, počas ktorého si pracovníci na celom svete uctievajú ich pamiatku, a to nielen pietnymi zhromaždeniami, ale aj usporadúvaním rôznych odborných informačných kampaní na priblíženie nových trendov v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia a zdôraznenie závažnosti pracovných úrazov a chorôb z povolania.

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR

K téme

Slováci sa ani po reforme o svojich 13 miliárd úspor v druhom pilieri stále príliš nezaujímajú TA3: Témy a hostia relácie V politike

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.