Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. augusta 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPSVR: Implementačná agentúra pobeží pre ľudí

BRATISLAVA 15. augusta –

Zamestnanci Implementačnej agentúry MPSVR SR sa po prvý raz zapájajú do štafetového behu Od Tatier k Dunaju. Pod heslom „Bežíme pre vás“ sú odhodlaní prekonať 345 km dlhú trať, aby sa spojili pre dobrú vec.

Implementačná agentúra MPSVR SR realizuje s finančnou podporou Európskej únie projekty zamerané na sociálne začleňovanie a zamestnanosť. V rámci troch národných projektov spolupracuje s 560 poskytovateľmi sociálnych služieb, ktorí pomáhajú viac ako 60-tisíc osobám ohrozených rizikom chudoby a sociálneho vylúčenia začleniť sa do spoločnosti a rozvíjať ich potenciál v oblasti zamestnanosti a zamestnateľnosti.

Účasťou na štafetovom behu chcú pracovníci agentúry vyjadriť obdiv, podporu a spolupatričnosť tým, ktorých náročnú prácu je možné prirovnať k „behu na dlhé trate“. Pobežia pre všetky organizácie, obce a mestá na Slovensku, ktoré sú do národných projektov zapojené. Dlhú trať odbehnú z Nízkych Tatier do Bratislavy práve pre ich obetavú prácu pre ľudí, ktorí ju naozaj potrebujú. Nebude sa však len bežať. V rámci sprievodnej aktivity navštívia organizácie, ktoré sa nachádzajú na trase behu a osobne sa im poďakujú za ich prácu.

Ako povedal štvornásobný olympijský víťaz vo vytrvalostnom behu Emil Zátopek: „Jestli chcete něco vyhrát, běžte 100 metrů. Jestli chcete něco zažít, běžte maraton.“ Aj tieto slová inšpirovali 12-členný tím IA runners bežať rovno 345 km Od Tatier k Dunaju a na vlastnej koži zažiť atmosféru štafetového behu. Bežkyne a bežci sú členovia projektových tímov troch v súčasnosti realizovaných národných projektov – Terénna sociálna práca v obciach I, Podpora vybraných sociálnych služieb krízovej intervencie na komunitnej úrovni a Podpora opatrovateľskej služby. Každý z tímu za víkend odbehne 3×10 km a bude bežať dňom aj nocou v rôznych poveternostných podmienkach a v rozmanitom teréne.

Beh sa uskutoční cez víkend 19. – 20. augusta 2017 so štartom v Jasnej v Nízkych Tatrách a s cieľom v Bratislave na Tyršovom nábreží. Všetky trate, kadiaľ IA runners pobežia, sú dostupné na webovom sídle organizátora http://www.odtatierkdunaju.sk/index.php/sk/o-preteku/mapa-a-vyskovy-profil-trate.

K téme

Slováci sa ani po reforme o svojich 13 miliárd úspor v druhom pilieri stále príliš nezaujímajú TA3: Témy a hostia relácie V politike

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.