Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. mája 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: Výberové konanie na generálneho riaditeľa Lesov SR

BRATISLAVA 23. mája –

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR vyhlásilo výberové konanie na funkciu generálneho riaditeľa štátneho podniku Lesy SR. Súčasťou požiadaviek na uchádzačov je aj príprava stratégie rozvoja štátneho podniku.

„Lesy majú pre nás nezastupiteľnú úlohu,“ uviedla ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná. „Les je zásobáreň drevnej hmoty ako jedinej obnoviteľnej suroviny a zároveň plní dôležité funkcie – pôdoochrannú a vodoochrannú. Nesmieme však opomínať ani ich zdravotnú a rekreačnú funkciu.“ Ambíciou ministerstva pôdohospodárstva, ktoré má Lesy SR v kompetencii, je zabezpečiť efektívne a transparentné riadenie štátneho podniku, ale zároveň aj čo najlepšiu ochranu lesov. „Lesníci sú často vnímaní ako tí, ktorí stromy rúbu. Prvoradou úlohou lesníkov je však starostlivosť o stromy a lesy udržateľným spôsobom. Aby slúžili nielen ekonomicky, ale aj rekreačne a ekologicky celej spoločnosti, “ zdôraznila ministerka, ktorá od nového vedenia očakáva aj posilnenie komunikácie týchto úloh Lesov SR.

Ministerstvo vo výberovom konaní požaduje vysokoškolské vzdelanie II. stupňa, riadiacu prax minimálne tri roky v pozíciách top manažmentu v spoločnostiach z lesníckeho – drevárskeho komplexu. Nový generálny riaditeľ musí mať manažérske, riadiace a organizačné schopnosti, znalosti z lesníckej politiky SR, koncepčných zámerov rozvoja lesného hospodárstva a drevospracujúceho priemyslu, problematiky financovania s osobitným zreteľom na lesné hospodárstvo, súčasných podmienok štátneho podniku Lesy SR a základné znalosti z lesníckej legislatívy.

Podmienkou účasti na výberovom konaní je zaslanie návrhu stratégie rozvoja štátneho podniku Lesy SR v rámcoch aktuálneho programového vyhlásenia vlády SR. Uzávierka prihlášok je 2. júna 2016.

IMichal FEIK
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
odbor komunikácie a marketingu | Kancelária ministra

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Odborníci podporujú väčšiu dostupnosť liekov proti parazitom Problémy nám v lete môžu spôsobiť surové, ale aj pripálené jedlá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.