Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. novembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: SK PRES dosiahlo posun v boji proti nekalým praktikám

BRATISLAVA 15. novembra –

Slovenské predsedníctvo dosiahlo v boji proti nekalým obchodným praktikám na celoeurópskej úrovni významný posun

Správa pracovnej skupiny pre poľnohospodárske trhy navrhuje celoeurópsku legislatívu proti nekalým obchodným praktikám
Správa podporuje prioritu slovenského predsedníctva v oblasti poľnohospodárstva

Brusel/Bratislava, 15. november 2016 – Poľnohospodársku prioritu slovenského predsedníctva v Rade EÚ – Posilnenie postavenia farmára v potravinovom dodávateľskom reťazci a boj proti nekalým obchodným praktikám dnes na Rade ministrov poľnohospodárstva a rybného hospodárstva EÚ podporila správa Pracovnej skupiny pre poľnohospodárske trhy.
„Slovenská agrárna diplomacia dosiahla ďalší významný úspech vo svojej snahe o zavedenie celoeurópskej legislatívy proti nekalým obchodným praktikám. Správa pracovnej skupiny pre poľnohospodárske trhy jednoznačne odporúča zavedenie spoločnej celoeurópskej legislatívy proti nekalým obchodným praktikám v potravinovom dodávateľskom reťazci. Zároveň podčiarkuje, že dobrovoľné iniciatívy v niektorých členských štátoch nesplnili svoj účel dostatočne,“ uviedla Gabriela Matečná, ministerka poľnohospodárstva a rozvoja vidieka SR.
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR dlhodobo poukazuje na dôležitosť postavenia farmára v potravinovom dodávateľskom reťazci a boji proti nekalým obchodným praktikám. Túto tému presadil slovenský agrorezort aj do programu tzv. Tria, členských krajín, ktoré v aktuálnom 1,5 roku vedú predsedníctvo v Rade EÚ (Holandsko, Slovensko, Malta). Počas predsedníctva zorganizoval tematickú konferenciu v Bratislave. Táto téma bola tiež jedinou na neformálnej Rade ministrov AGRIFISH v Bratislave. Posilnenie postavenia farmára v potravinovom dodávateľskom reťazci dokonca v októbri zaradila do svojho pracovného programu na rok 2017 aj Európska komisia. Po prvýkrát tak uznala, že to je téma pre celoeurópsku exekutívu.
„Slovenská agrárna diplomacia dosiahla sériu dôležitých víťazstiev, vytrvalo však pracujeme aj naďalej. Výsledky správy chceme pretaviť do decembrových záverov Rady pod vedením slovenského predsedníctva. Zvýšenie transparentnosti v potravinovom dodávateľskom reťazci, férové obchodné podmienky a správanie sa, v celom reťazci je totiž dnes možné zabezpečiť len celoeurópskym riešením,“ zdôraznila ministerka Gabriela Matečná.
Pracovná skupina pre poľnohospodárske trhy vznikla na podnet Európskej komisie začiatkom roku 2016. Zložená bola z 12 expertov, pričom promptnou reakciou slovenského agrorezortu sa stal jedným z jej členov aj slovenský expert RNDr. Igor Šarmír, PhD.

Mgr. Vladimír Machalík
Hovorca rezortu

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

me

K téme

BILLA plánuje výrazne posilniť podporu domácich výrobcov potravín Iniciatíva poľnohospodárov vystúpi pred médiá s osobou vyšetrovanou pre subvenčné podvody

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.