Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. októbra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: Experti na pôde OSN o strategickom pláne pre svetové lesy

BANGKOK 27. októbra –

Vládni experti rokujú na pôde OSN o podobe budúceho strategického plánu pre svetové lesy. Cieľom je najmä znížiť globálne odlesňovanie a zmierniť následky zmeny klímy.

Tento týždeň sa v Bangkoku pod hlavičkou Fóra Organizácie Spojených národov o lesoch (UNFF) stretli experti z celého sveta, aby pripravili návrh nového globálneho plánu pre lesy do roku 2030. Zámerom budúceho celosvetového plánu je zadefinovať politický rámec pre opatrenia, ktoré by mali prispieť v boji proti globálnemu odlesňovaniu, lepšiemu využitiu potenciálu lesov pri plnení cieľov Parížskej klimatickej dohody a rozvojových cieľov Agendy 2030. Členmi UNFF je 197 krajín.

Lesy pokrývajú približne tretinu pevninského povrchu. Majú zásadný význam pre zachovanie a kvalitu života na Zemi. Odlesňovanie a degradácia lesov predstavujú problém vo viacerých regiónoch sveta. Napriek tomu, že sa v posledných rokoch podarilo znížiť mieru globálneho odlesňovania, výmera prírodných lesov sa každoročne znižuje o 6 miliónov hektárov (čo predstavuje výmeru asi 10 miliónov futbalových ihrísk).

Vládni experti rokujú o navrhnutých globálnych cieľoch pre lesy, ktoré sa týkajú zastavenia znižovania výmery a degradácie lesov, podpory ekosystémových služieb poskytovaných lesmi, zvyšovania výmery lesov obhospodarovaných udržateľným spôsobom, financovania udržateľného hospodárenia v lesoch v rozvojových krajinách, podpory správneho fungovania inštitúcií a zlepšenia spolupráce a koordinácie medzi sektormi a inštitúciami v otázkach lesov.

Výstupom zasadnutia expertov by mal byť návrh strategického plánu, ktorý bude následne predložený na schválenie začiatkom budúceho roka na zasadnutí Fóra OSN o lesoch. Vedúcim delegácie SR na zasadnutí je Peter Kicko, generálny riaditeľ sekcie lesného hospodárstva a spracovania dreva Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Michal Feik
Odbor komunikácie a marketingu
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

BILLA plánuje výrazne posilniť podporu domácich výrobcov potravín Iniciatíva poľnohospodárov vystúpi pred médiá s osobou vyšetrovanou pre subvenčné podvody

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.