Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. apríla 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: Dohoda ministerstva pôdohospodárstva a reťazca Kaufland

BRATISLAVA 5. apríla –

Výsledkom dohody ministerstva pôdohospodárstva a reťazca Kaufland je podpora lokálnych výrobcov potravín

Väčší priestor v maloobchodných predajniach pre regionálnych výrobcov potravín. To je výsledok rokovaní medzi Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a obchodným reťazcom Kaufland.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR nedávno predstavilo svoj zámer zvýšiť podiel slovenských výrobkov na pultoch predajní prostredníctvom lokálnych dodávateľov. Lokálni výrobcovia budú môcť v prípade záujmu dodávať potraviny pravidelne priamo do maloobchodných predajní konkrétneho reťazca a to do vzdialenosti 50 km od miesta ich výroby.

Ako konkrétny výsledok tohto projektu sa Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR dohodlo na spustení projektu regionálnych potravín aj s maloobchodným reťazcom Kaufland. Ten by mal už v prvej polovici roka 2017 vytvoriť priestor malým regionálnym výrobcom potravín na pultoch vybraných prevádzok.

„Oceňujem konštruktívny prístup spoločnosti Kaufland a chuť začať systematicky budovať množinu dodávateľov, ktorí budú mať možnosť do budúcnosti intenzívne rásť. Začať je to podstatné,“ uviedol Milan Lapšanský, generálny riaditeľ sekcie potravinárstva a obchodu ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. „Tieto firmy budú pozitívnym príkladom pre ďalšie firmy, ktoré doposiaľ organizovaný maloobchodný trh principiálne odmietajú. Dôvodom je, že majú pred ním obavu či rešpekt. Svoje produkty zatiaľ predávajú iba v obmedzenej maloobchodnej sieti väčšinou vlastných predajní.“

Obe strany, ministerstvo aj Kaufland, dosiahli zhodu aj v otázke zvýšenej podpory tých slovenských výrobkov, ktoré vedia plne nahradiť importované tovary. Príkladom sú na Slovensku vyrábané komoditné syry. „Z našej strany je záujem o nákup hydinového mäsa v takých objemoch, aby nebolo nutné pri uspokojovaní dopytu ich zákazníkov využívať import,“ uviedol Richard Bendík, riaditeľ nákupu spoločnosti Kaufland. Okrem toho maloobchodný reťazec Kaufland dopytuje super čerstvé hovädzie mäso, ako aj bravčové a morčacie mäso zo Slovenska a žiada ministerstvo o spoluprácu.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR prostredníctvom svojej e-mailovej adresy chcemdodavat@land.gov.sk zhromažďuje informácie o subjektoch, ktoré majú záujem aktívne participovať na novom projekte ministerstva a dodávať do siete národných aj nadnárodných maloobchodných veľkoplošných prevádzok vo svojom okolí.

Michal Feik
Odbor komunikácie a marketingu

K téme

BILLA plánuje výrazne posilniť podporu domácich výrobcov potravín Iniciatíva poľnohospodárov vystúpi pred médiá s osobou vyšetrovanou pre subvenčné podvody

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.