Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. novembra 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Zasadnutie zmiešanej komisie pre hospodársku spoluprácu

BRATISLAVA 27. novembra (SITA) –

13. zasadnutie zmiešanej komisie pre hospodársku spoluprácu medzi MH SR a vládou mesta Sankt Peterburg.

Štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Pavol Pavlis odcestoval do Sankt Peterburgu, kde otvorí 13. zasadnutie zmiešanej komisie pre hospodársku, vedecko-technickú kultúrnu a humanitárnu spoluprácu medzi MH SR a vládou mesta Sankt Peterburg. Experti oboch delegácii budú diskutovať o možnostiach zlepšenia spolupráce v oblasti energetiky, stavebníctva, investícií, životného prostredia, cestovného ruchu a kultúry.

V Ruskej federácii by malo byť do roku 2020 investovaných do obnovy elektrárenských zdrojov a rozvodov elektrickej energie až 300 miliárd Eur. Ide o zásadnú štrukturálnu reformu, označovanú za „Druhú veľkú elektrifikáciu Ruska“. Projekt má zvýšiť objem výroby elektrickej energie v Rusku o dve tretiny oproti súčasnému stavu. Konkrétne v Petrohrade a Leningradskej oblasti sa očakávajú investície do vybudovania nových energetických kapacít, rekonštrukcie existujúcich sietí a výstavby 210 km nového vedenia vysokého napätia, vrátane výstavby 32 nových vysoko výkonných transformačných staníc 110 kV. V Sosnovom Bore pri Sankt Peterburgu je v prevádzke staršia jadrová elektráreň, ale v pláne je výstavba i úplne nového objektu (4 energobloky, každý po 1000 MW). Slovenské podnikateľské subjekty v oblasti energetiky a energetického strojárstva ponúkajú dodávku technológii, výrobné a technické zázemie, vrátane kompletného know-how ako aj spoluúčasť na financovaní projektov.

V oblasti životného prostredia sa S. Peterburg zápasí s problematikou triedenia odpadu, nepostačujúca je i legislatíva, nakoľko absentuje i zákon o triedení odpadu. “Ponúkame kooperáciu slovenských podnikateľských subjektov pôsobiacich v oblasti projekčnej činnosti, dodávky technológii pre zber a triedenie odpadu, ale i pre výstavbu spaľovní odpadov, čističiek odpadových vôd a úpravne pitných vôd. Slovenské firmy ponúkajú i poradenstvo z hľadiska legislatívy v oblasti tvorby zákona týkajúceho sa riešenia komunálneho odpadu v súlade s európskou legislatívou“, povedal v tejto súvislosti štátny tajomník MH SR P. Pavlis.

V oblasti dopravy sa očakávajú zmeny v koncepcii rozvoja metra v S .Peterburgu. Analýza ( prijatá v roku 2011) sa priklonila k realizácii úspornejšieho modelu – električiek. Už sa pripravujú plány na stavbu rýchlostných línií do oblastí Petrohradu, do Kolpina, Krasnovo Sela, Vsevoložska a Sertlova. Slovenská agentúra pre rozvoj investícii a obchodu (SARIO) má záujem na identifikácii konkrétnych príležitostí pre hospodárske kooperácie v oblasti výstavby tratí ,dodávke technológií, servise a údržba koľajových vozidiel, výrobu komponentov, výrobu strojových súčiastok a zostáv, výrobu a renováciu náhradných dielov pre električky ale aj pre železničné koľajové vozidlá. SARIO chce zároveň predložiť ponuku na vytvorenie platformy pre prepojenie podnikateľského prostredia prostredníctvom realizácie sektorovo zameraných podnikateľských misii, subkontraktačných podujatí organizovaných ako na Slovensku tak i v S. Peterburgu za účelom prezentácie ponuky tovarovej výmeny, vývozu technológií, subdodávateľských vzťahov a voľných výrobných kapacít.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Katolícka univerzita vykročila na ďalšiu misiu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.