Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. novembra 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Zasadnutie medzivládnej slovensko-tureckej komisie

BRATISLAVA 5. novembra (SITA) – Minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský odletel do Turecka. Počas dvojdňovej zahraničnej pracovnej cesty otvorí 2. zasadnutia medzivládnej slovensko-tureckej komisie pre hospodársku spoluprácu v Ankare. Jej cieľom je zlepšiť vzájomnú spoluprácu Slovenska a Turecka. Okrem toho sa stretne so svojim rezortným kolegom, ministrom hospodárstva Tureckej republiky Zaferom Caglayanom, tureckým ministrom spravodlivosti Sadullahom Erginym , ministrom energetiky a prírodných zdrojov Turecka Taner Yildizom ako aj ministrom pre dopravu, námorníctvo a komunikáciu Turecka Binali Yildirim. Predsedovia v stredu podpíšu protokol z 2. rokovania medzivládnej slovensko-tureckej komisie pre hospodársku spoluprácu.

„Turecko má vytvorené veľmi dobré podmienky pre pôsobenie zahraničných firiem. Preto máme záujem na zvýšení úrovne hospodárskej a technickej spolupráce formou organizovania odborných seminárov, ktoré vedú k priamemu kontaktu zástupcov vedeckých a odborných inštitúcii a priamej výmene know-how vo všetkých oblastiach možnej spolupráce. Ide najmä o vyvarenie spoločných podnikov a aby sa aj slovenským firmám úspešne darilo etablovať sa v Turecku“, povedal v tejto súvislosti minister hospodárstva SR T. Malatinský.

Turecko je 7. najväčšou ekonomikou v európskom priestore a 17. v celosvetovom meradle. Ako jedna z mala krajín sa pomerne rýchlo vyrovnalo s dôsledkami svetovej finančnej a hospodárskej krízy. V roku 2011 krajina dosiahla rast HDP na úrovni 8,6% (ide o druhý najvyšší rast HDP po Číne na svete) a najnižšiu infláciu za ostatných 41 rokov na úrovni 6,4%. Naša vzájomná obchodná výmena aj napriek hospodárskej kríze vykazuje rastúcu tendenciu, presahujúcu 1 mld. EUR.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

mo

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Katolícka univerzita vykročila na ďalšiu misiu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.