Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. júna 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Víťazi súťaže “ Mladý inovatívny podnikateľ 2014″

BRATISLAVA 10. júna –

Minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský dnes v rámci súťaže „Mladý inovatívny podnikateľ 2014“ udelil cenu ministra hospodárstva.

„Nedostatok financií spolu s nedostatkom motivácie pre inovácie na Slovensku sú ťažiskovými problémami, ktoré musíme začať prioritne riešiť. Ako som už na viacerých fórach zdôraznil, pokiaľ inovácie a výskum nebudú bežným typom podnikania, či jeho súčasťou a podnikanie nebude úzko spojené s inováciami, stav v tejto oblasti sa na Slovensku tak skoro nezlepší“, povedal minister hospodárstva Tomáš Malatinský a dodal, „preto som projektu opätovne poskytol záštitu. Cieľom súťaže je podporiť chuť mladých ľudí k podnikaniu na Slovensku, podporiť ich kreativitu a uplatňovanie inovatívnych princípov vo všetkých oblastiach podnikania. Verím, že bude impulzom pre nových a nádejných inovátorov a nasmeruje ich pozornosť k riešeniam, ktoré pomôžu zlepšiť konkurencieschopnosť Slovenska“.

Slávnostné odovzdávanie cien prebehlo v Pálffyho paláci. Cenu ministra hospodárstva získal Ing. Zdenko Hoschek zo spoločnosti Creative Web, s.r.o.. Absolútnym víťazom sa stal Ing. Pavol Amena a spoločnosť Amena.

Súťaž „Mladý inovatívny podnikateľ“ už po ôsmy krát na Slovensku zorganizovala dobrovoľná nezisková organizácia Junior Chamber International – Slovakia, ktorá združuje mladých lídrov a podnikateľov. Jej cieľom je podporovať chuť mladých ľudí do podnikania a to už od študentov VŠ v SR. Organizácia je od roku 2007 oficiálnou pobočkou jednej z najväčších organizácií pre mladých lídrov a mladých podnikateľov na svete – Junior Chamber International so sídlom v USA.

Finalisti súťaže “ Mladý inovatívny podnikateľ 2014″:

1. Ing. Pavol Amena – spoločnosť Amena
Hlavnou náplňou firmy je výroba unikátnych LED navigačných tabúľ, ktoré formou prenájmu slúžia na usmerňovanie návštevníkov kultúrnych a spoločenských podujatí.

2. Ing. Adrián Csuba – spoločnosť Zelená pošta, s.r.o.
Zelená pošta poskytuje inovatívne riešenie ktoré zahŕňa službu online spracovania a odosielania klasickej papierovej pošty tým, že príjemcom papierovej pošty ponúka možnosť prechodu na elektronické doručovanie.

3. Ing. Zdenko Hoschek – spoločnosť Creative Web, s.r.o.
Spoločnosť Creative Web poskytuje riešenia pre malé a stredné firmy. Poslaním firmy je pomáhať klientom spájať sa so svojimi existujúcimi a potenciálnymi zákazníkmi, riešiť ich problémy a zjednodušovať im život.

4. Mgr. Matúš Kováč – spoločnosť Matúš Kováč-výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických vied
Hlavnou pracovnou náplňou je vypracovávanie manažmentu ochrany chránených druhov živočíchov počas rekonštrukcií bytových domov s následnými praktickými opatreniami. Tvorba odborných posudkov pre potreby okresných úradov ŽP a Štátnej ochrany prírody a zastupovanie klientov na týchto úradoch.

5. Zuzana Krnáčová – spoločnosť villo, s.r.o.
Villo.in je značka pre detský dizajnový nábytok. Okrem návrhu nábytku sa venujú aj jeho prototypovaniu, výrobe a predaju. Cieľom spoločnosti je dostať slovenský dizajn a výrobu nie len do slovenských detských izieb, ale aj do celého sveta.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Súťaž kamenných predajní Visa Slovak Top Shop 2023 vyhrala čokoládovňa LYRA z Ivanky pri Nitre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.