Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. apríla 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: V Nitre štartuje Mladý tvorca 2014

BRATISLAVA 28. apríla –

V dňoch 29. 04. – 30. 04. 2014 sa v areáli výstaviska Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra začína už 22. ročník celoslovenskej prezentačnej výstavy výrobkov žiakov stredných odborných škôl s názvom „Mladý tvorca 2014“. Hlavným usporiadateľom je Ministerstvo hospodárstva SR.

Zámerom výstavy je inšpirovať žiakov základných škôl pri výbere budúceho povolania a propagovať odbornú činnosť stredných škôl, ktorá je previazaná s podnikateľským prostredím a trhom práce.„ Žiaci tu majú jedinečnú príležitosť vybrať si svoje budúce povolanie na základe požiadaviek trhu a zároveň sa môžu porovnať s rovesníkmi z celého Slovenska“, povedal v tejto súvislosti minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský.

Na realizácii výstavy sa spolupodieľajú Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Ministerstvo vnútra SR, Ministerstvo obrany SR, Nitriansky samosprávny kraj a ostatné samosprávne kraje, Združenie pre rozvoj stredoškolského odborného vzdelávania, profesijné zväzy a združenia.
Výstava Mladý tvorca je určená pre odbornú i laickú verejnosť. Boli na ňu pozvaní aj riaditelia škôl, výchovní poradcovia i pedagógovia zo základných škôl. Výstava je už po druhýkrát spojená s veľtrhom práce JOB EXPO 2014 a s medzinárodným festivalom „Ľudové umelecké remeslá.“ Vstup na výstavu je bezplatný.
„Spojenie výstav Mladý tvorca s Veľtrhom práce JOB EXPO sa v minulom roku veľmi osvedčilo. Organizátorom sa podarilo vytvoriť priestor pre dvojdňové stretnutie manažmentov stredných odborných škôl a zamestnávateľov, na ktorom mali jedinečnú príležitosť nadviazať spoluprácu. Zamestnávatelia zo Slovenska i zo zahraničia aj v tomto roku prídu na veľtrh s konkrétnymi ponukami práce, preto očakávame, že podujatie bude zaujímavé ako pre zamestnávateľov, tak aj pre absolventov škôl a prinesie zlepšenie situácie v zamestnanosti mladých do 30 rokov „, pripomenul minister T. Malatinský.
Mladý tvorca je najväčšia výstava stredoškolského vzdelávania na Slovensku. V tomto ročníku sa zúčastní 148 vystavovateľov a spoluvystavovateľov, z toho škôl 136 stredných škôl zo Slovenska, ale i z Čiech, ktoré na ploche 4 000 m2 prezentujú svoju činnosť a ponúkajú širokú škálu učebných a študijných odborov, ktoré vyučujú. Po prvýkrát bude výstava rozšírená aj na vonkajšie plochy výstaviska , na ktorých sa budú konať sprievodné podujatia.

Aj v tomto roku MH SR vyhlásilo súťaž o Top výrobok, o Cenu ministra hospodárstva SR „Za inováciu a technickú tvorivosť“ a Najlepšiu spoluprácu SOŠ so zamestnávateľskou sférou pri príprave žiakov pre odvetvia v pôsobnosti MH SR“. Súťaž o TOP výrobok je určená pre žiakov stredných odborných škôl a vyhlásená je v 6 kategóriách: Strojárstvo (12 výrobkov), Elektrotechnika a energetika (15 výrobkov), Drevospracujúca výroba (9 výrobkov), Textil a odevníctvo (5 výrobkov), Chémia, farmaceutický priemysel, polygrafia, papiernictvo, sklárstvo (5 výrobkov), Umelecké spracovanie výrobkov (16 výrobkov). V tomto ročníku sa prihlásilo 62 výrobkov, ktoré vyrobili žiaci buď jednotlivci alebo kolektívy pod vedením pedagógov. Pričom každá zo škôl, ktoré sú zároveň aj vystavovateľmi, mohla prihlásiť len jeden výrobok v každej kategórii.

Komunikačné oddelenie MH SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Kam po vysokej škole? Program Teach Next ponúka absolventom unikátnu možnosť ako naštartovať kariéru

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.