Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. júna 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: T. Malatinský na charitatívnej cyklojazde

BRATISLAVA 13. júna –

Minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský osobne podporí 5. ročník charitatívnej jazdy Deťom pre život 2014. V sobotu (14.6.2014) o 8.00 h sa zúčastní na časti záverečnej 9. etapy cyklistickej jazdy z Trenčína do Bratislavy. Účastníci absolvujú 161 km a navštívia 41 obcí. Vyzbierané finančné prostriedky pôjdu na liečbu malých onkologických pacientov.
„Všetci, ktorí ma poznajú, vedia, že som cyklistickým nadšencom. A vedia, že ani charita mi nie je cudzia. A tak, ak môžem obyčajnou cyklistikou pomôcť, navyše tým najmenším, nie je nad čím váhať. Môžem len poďakovať všetkým, ktorým nie je ľahostajný život ťažko chorých detí. Pozývam všetkých, ktorí chcú spojiť prijemné s užitočným, aby sa pridali a prispeli tak na dobrú vec,“ povedal v tejto súvislosti minister T. Malatinský.
Podujatie začalo 6.júna v Novej Sedlici. Cyklisti, naprieč Slovenskom i časťou Českej republiky, za deväť dní prejdú 1158 kilometrov a navštívia 263 obcí, ktoré tiež podporia projekt formou zbierok. Do projektu sa zapojilo mnoho známych osobností zo športového, umeleckého i politického prostredia. Pripojiť sa môže každý, kto vie bicyklovať a problematika detskej onkológie mu nie je ľahostajná.
5. ročník charitatívnej jazdy na bicykloch organizuje OZ Deťom pre život. Cieľom je podporiť osvetu boja s onkologickými ochoreniami detí. Svojimi aktivitami sa snaží OZ Deťom pre život pomáhať oddeleniam detskej onkológie a organizovať rekondičné pobyty pre malé deti s celou rodinou. Bicyklovanie patrí medzi obľúbený a dostupný šport, preto organizátori chcú prostredníctvom neho zapojiť čo najširšiu verejnosť do boja proti predsudkom, že rakovina je choroba smrteľná a stanovenie tejto diagnózy znamená pre pacienta stav konečný. Úspešnosť vyliečenia sa detských onkologických pacientov je až 70 %. Preto je potrebné ľudí, ktorí s ochorením zápasia, podporiť.
Aj vďaka vyzbieraným prostriedkom a partnerom bude môcť združenie už od pondelka (16.6.2014) spustiť projekt individuálnej dopravy, ktorá bude rodičom a detským pacientom k dispozícii 24 hodín denne. Individuálna doprava bude zabezpečovať prevoz detských onkologických pacientov a ich rodičov v Bratislave a okolí z ich domovov do nemocnice a opačne, prepravu potrebných liekov k pacientovi, či urgentný presun detského pacienta pri zhoršenom stave do nemocnice a podobne.

Podrobnejšie o projekte www.detomprezivot.sk

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

me

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami MPSVR: Slovenská a česká tripartita spolu rokovali neďaleko Prahy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.