Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. apríla 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Štát vyhral ďalší spor v kauze Transpetrol

BRATISLAVA 3. apríla –

Na Krajskom súde v Bratislave sa dnes sa opäť konalo pojednávanie priamo súvisiace s kauzou 34 % akcií Transpetrolu. Krajský súd v Bratislave dnes rozhodol voči Tradeunionu spol. s r.o. tretíkrát a tretíkrát žalobu zamietol, pričom rozhodol zároveň aj o zamietnutí návrhu na prerušenie konania.

„Je to ďalšie významné rozhodnutie v kauze prevodu 34% akcií Transpetrolu a znamená ďalší krok smerom k úspešnému ukončeniu ostatných sporov, v ktorých sa osoby prepojené s I. Ilčišinom voči Transpetrolu domáhajú rôznych akcionárskych práv“, povedal v tejto súvislosti minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský.

V tomto konaní sa firma Tradeunion spol. s r.o. domáha od roku 2002 určenia, že rozhodnutia viacerých mimoriadnych valných zhromaždení Transpetrol, a.s., ktoré boli prijaté v rokoch 2001 až 2004 sú neplatné. Tradeunion tvrdí, že je od roku 1998 akcionár Transpetrolu a preto mu mali byť doručované pozvánky na mimoriadne valné zhromaždenia Transpetrolu. Keďže sa tak nestalo, mali byť porušené akcionárske práva Tradeunionu a preto sú podľa Tradeunionu všetky rozhodnutia prijaté na takých mimoriadnych valných zhromaždeniach neplatné.

Tradeunion sa dnes pokúsil o už tradičný obštrukčný postup a podal tesne pred konaním pojednávania ďalší návrh na prerušenie konania. Krajský súd v Bratislave však rozhodol súčasne o procesnom návrhu a o merite veci, čím posunul konanie do ďalšej fázy.

V tomto konaní teda už dvakrát rozhodoval Najvyšší súd SR a dvakrát vec vrátil Krajskému súdu v Bratislave na ďalšie konanie. Je pravdepodobné, že sa Tradeunion už tretíkrát proti rozsudku krajského súdu odvolá. Konečné rozhodnutie v tomto konaní bude opäť závisieť od toho, či bude Najvyšší súd SR považovať odôvodnenie rozsudku Krajského súdu v Bratislave za dostatočné.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Štát dlhodobo oceňuje podnikanie Lidlu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.