Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. apríla 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Slovensko poskytne Albánsku svoje skúsenosti

BRATISLAVA, 3. apríla –

T. Malatinský: „Slovensko poskytne Albánsku svoje skúsenosti“

Minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský a minister ekonomického rozvoja, obchodu a podnikania Albánskej republiky Arben Ahmetov dnes podpísali Memorandum o porozumení medzi Ministerstvom hospodárstva SR a Ministerstvom ekonomického rozvoja, obchodu a podnikania Albánskej republiky o hospodárskej spolupráci.
„Memorandum by malo poskytnúť zmluvnú podporu pre zaktivizovanie bilaterálnej hospodárskej spolupráce medzi Slovenskom a Albánskom na úrovni štátnych orgánov a príslušných inštitúcií, ale najmä na podnikateľskej úrovni. Chceme takto podporiť a zintenzívniť nadväzovanie kontaktov medzi podnikateľskými subjektmi. Zároveň by sme mali, prostredníctvom expertných konzultácií medzi slovenskými a albánskymi inštitúciami, poskytnúť slovenské skúseností v oblastiach, o ktoré albánska strana prejavila záujem“, povedal v tejto súvislosti minister hospodárstva SR T. Malatinský. Na základe memoranda bude vytvorená spoločná slovensko-albánska komisia, ktorá by mala zabezpečovať koordináciu dvojstrannej spolupráce na úrovni orgánov a inštitúcií štátnej správy, medzi jednotlivými združeniami a podnikateľskými subjektmi. Minister hospodárstva SR T. Malatinský okrem iného rokoval s partnerom aj o možnostiach participácie slovenských subjektov na projektoch v Albánskej republike.

Dvojdňová (3.-4.4.2014) pracovná návšteva ministra ekonomického rozvoja, obchodu a podnikania Albánskej republiky A. Ahmetaja na Slovensku sa koná v súlade so závermi z návštevy predsedu vlády SR R. Fica a podpredsedu vlády SR a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR M. Lajčáka v Albánskej republike v januári 2014.

Okrem stretnutia v rámci Ministerstva hospodárstva SR uskutoční albánska delegácia expertné rokovania s predstaviteľmi Ministerstva financií SR, agentúry SARIO, Slovak Business Agency a rokovanie so štátnym tajomníkom MZVaEZ SR Petrom Burianom. Albánska strana prejavila počas rokovaní záujem o transfer slovenských skúsenosti z viacerých oblastí, akými sú napr. podpora investícií a investorov na Slovensku, podpora a rozvoj malého a stredného podnikania v SR, daňová politika a daňová legislatíva na Slovensku, bločková lotéria, ako aj ďalšie témy v kompetencii Ministerstva financií SR.

Podľa štatistických údajov za rok 2013 dosiahol obrat bilaterálnej zahranično-obchodnej výmeny 43,2 mil. EUR a v porovnaní s rokom 2012 vzrástol o 75,7%. Bilancia vzájomného obchodu bola pozitívna s hodnotou 38 mil. EUR.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Bez cestovného poistenia ani na krok. Najviac škodových udalostí Slováci hlásili z Rakúska a Thajska

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.