Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. októbra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Schválený operačný program

BRATISLAVA 29. októbra –

Operačný program Výskum a vývoj pre programové obdobie 2014-20120 je schválený

Európska komisia dňa 28. októbra 2014 po dlhých negociáciách so Slovenskou republikou schválila Operačný program Výskum a inovácie, ktorý prestavuje spoločný programový dokument Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Ministerstva hospodárstva SR pre poskytnutie podpory z európskych štrukturálnych a investičných fondov v programovom období 2014 – 2020.

Operačný program je zameraný na vytvorenie stabilného a priaznivého prostredia pre inovácie pre všetky relevantné subjekty. Bude podporovať zvýšenie efektívnosti a výkonnosti systému výskumu, vývoja a inovácií, ako základného piliera pre zvyšovanie konkurencieschopnosti, udržateľného hospodárskeho rastu a zamestnanosti.

Ministerstvo hospodárstva SR bude tak môcť aj v programovom období 2014 – 2020 pokračovať v podpore oblastí priemyselného výskumu, vývoja, inovácií, ktorá vytvorí kontinuitu s Operačným programom Konkurencieschopnosť a hospodársky rast. Novinkami v rámci možnej podpory z Operačného programu Výskum a inovácie sú najmä osobitná širokospektrálna podpora MSP, začínajúcich a aj existujúcich, podpora oblasti duševného vlastníctva najmä na strane podnikateľov, zavádzanie nástrojov na mapovanie a zlepšovanie podnikateľského prostredia, či pomoc podnikateľom pri adaptácii sa na novú národnú alebo európsku legislatívu. Prostredníctvom nového Operačného programu Výskum a inovácie bude v programovom období 2014 – 2020 možné podporiť aj projekty realizované v rámci Bratislavského samosprávneho kraja, čo považujeme za pozitívny výsledok negociácií s Európskou komisiou, najmä z dôvodu, že v rámci doterajších operačných programov v gescii Ministerstva hospodárstva SR podpora BSK možná nebola. Celková alokácia zdrojov operačného programu z Európskeho fondu regionálneho rozvoja predstavuje sumu viac ako 2,2 mld. EUR.

„Úlohou Ministerstva hospodárstva SR je v maximálnej možnej miere vychádzať v ústrety podnikateľom a pomáhať im rozvíjať sa v akejkoľvek oblasti. Schváleným operačným programom sa k tejto myšlienke plne hlásime. Je spracovaný tak, aby každý podnikateľský subjekt s dobrým projektom mohol získať podporu v akejkoľvek fáze svojej podnikateľskej činnosti. Spoločne s mojim kolegom ministrom školstva budem apelovať na to, aby k spusteniu prvých výziev došlo v čo najkratšej dobe“, reagoval na schválenie nového operačného programu minister hospodárstva Pavol Pavlis.

Ministerstvo hospodárstva SR v najbližšom období v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR zrealizuje informačné semináre, ktorých cieľom bude priblíženie Operačného programu Výskum a inovácie verejnosti.

Miriam Žiaková
hovorkyňa Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Pro-rodinné organizácie: Pevne veríme, že prezidentka Čaputová je aj prezidentkou rodín

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.