Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. júla 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Ropovod BSP je uznaný EK ako strategický

BRATISLAVA 24. júla (SITA) –

Rozhodovací orgán na svojom rokovaní prijal v rámci návrhu európskeho zoznamu projektov spoločného záujmu – regionálny zoznam Projektov spoločného záujmu (PCI) v sektoroch energetiky, plynárenstva a dodávok ropy.

Súčasťou zoznamu projektov PCI, týkajúcich sa Slovenskej republiky, sú aj projekty prepojenia plynárenských sietí SR – HU a SR – PL, ktoré boli navrhnuté eustream, a.s.; klastre prepojení elektrizačných sústav SR a HU, ktoré boli navrhnuté SEPS, a.s.; projekt rekonštrukcie zvýšenia kapacity ropovodu Adria, ktorého realizátorom je maďarský koncern MOL, resp. spoločnosť Slovnaft a.s.,.

„Súčasťou zoznamu projektov spoločného záujmu je v regionálnom zozname Projektov spoločného záujmu (PCI) taktiež projekt ropovodného prepojenia medzi Slovenskou republikou a Rakúskou republikou pod názvom Bratislava-Schwechat Pipeline (BSP), ktorý realizujú spoločne Transpetrol, a.s. a spoločnosť OMV, uviedol minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský a dopĺňa, „vzhľadom na aktuálnu diskusiu o strategickosti projektu Bratislava – Schwechat Pipeline považujem schválenie tohto zoznamu na úrovni Európskej únie za významnú skutočnosť a potvrdenie správnosti a opodstatnenosti argumentov a následných rozhodnutí, ktoré súvisia s týmto projektom“.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami MH: Slovensko je na prípadný výpadok dovozu plynu a ropy pripravené

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.