Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. novembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Podporí 70 miliónmi eur rozvoj malých a stredných podnikov

BRATISLAVA 22. novembra –

Ministerstvo hospodárstva SR ako sprostredkovateľský orgán pre Operačný program Výskum a inovácie dnes vyhlásilo dve výzvy zamerané na podporu mikropodnikov, malých a stredných podnikov. V rámci oboch výziev môžu z celkovej sumy 70 miliónov eur získať podporu projekty na území celého Slovenska s výnimkou Bratislavského kraja. Úplné znenie výziev vrátane príloh potrebných na vypracovanie a predloženie žiadosti o poskytnutie nenávratného finančného príspevku sú zverejnené na webovom sídle www.opvai.sk.

Prvá výzva je určená na podporu nových a začínajúcich podnikov existujúcich menej ako tri roky, druhá sa orientuje na podporu podnikov, ktoré fungujú minimálne tri roky. Výsledkom projektu podporeného v rámci výziev musí byť uvedenie nového alebo inovovaného produktu (výrobku alebo služby) žiadateľa na trh alebo k inovácii produkčného procesu. Predmetom projektu musí byť buď nákup nového dlhodobého majetku, ktorý sa bude využívať na produkciu produktu žiadateľa, alebo zavádzanie nástrojov elektronického podnikania. Súčasne môžu byť predmetom projektu aj ďalšie aktivity bližšie špecifikované priamo vo výzvach.

V rámci výziev sú k dispozícii finančné prostriedky spolu vo výške 70 miliónov eur, z toho 30 miliónov eur pre nové a začínajúce podniky a 40 miliónov eur pre existujúce podniky. Maximálna intenzita pomoci je pre nové a začínajúce podniky 60 % a pre existujúce podniky 50 %, pričom v oboch prípadoch sa intenzita pomoci zvýši o 15 percentuálnych bodov v prípade projektov, realizovaných v niektorom z okresov zapísaných v zozname vedenom Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny v zmysle zákona č. 336/2015 Z. z. o podpore najmenej rozvinutých okresov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Žiadosti o poskytnutie nenávratného finančného príspevku prejdú viackolovým procesom hodnotenia. Uzávierky prvých hodnotiacich kôl výziev sú naplánované na 15. februára 2017 a uzávierky ďalších každé dva mesiace. Výzvy sa uzavrú po vyčerpaní vyčlenených finančných prostriedkov alebo na základe rozhodnutia poskytovateľa. Informácia o uzavretí výziev a požiadavky vo vzťahu k oprávnenosti žiadateľov, aktivít, výdavkov a ďalším podmienkam poskytnutia príspevku sú uvedené vo výzvach. Viac informácií môžu záujemcovia získať na webovom sídle www.opvai.sk, prípadne prostredníctvom e-mailovej adresy opvai@siea.gov.sk.

Odbor komunikácie MH SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Lidl otvoril svoju 145. predajňu na Slovensku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.