Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. februára 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Občania prevádzajú na štát aj cenné akcie

BRATISLAVA 15. februára

Dňa 16. februára sa uskutoční tlačová beseda k prevodu bezcenných akcií na štát. Spoločnosť Dlhopis o. c p. a. s. a CDCP a. s., v spolupráci so spoločnosťou MH Manažment a. s. (dcérskou akciovou spoločnosťou MH SR, ktorá prevzala časť záväzkov po zániku FNM), budú informovať o novej kampani k prevodu bezcenných akcií na štát a o blížiacom sa termíne, dokedy je možné prevody zrealizovať. Zároveň chce upozorniť občanov, aby si prevod akcií dobre zvážili, nakoľko bol v posledných mesiacoch zaznamenaný pomerne vysoký počet prevodov cenných akcií, a to napriek tomu, že ich spoločnosť Dlhopis o. c. p., a. s. vyzývala, aby tento prevod ešte zvážili.

Počet žiadostí o prevod hodnotných akcií na štát v poslednom období vzrástol. Len v decembri minulého roka chceli občania darovať štátu akcie v celkovej hodnote takmer 50 000 eur. Občania tak prichádzajú nielen o vlastné peniaze, ktoré by mohli získať predajom hodnotných akcií, ale aj o možné dividendy. Preto spoločnosť Dlhopis o. c. p. prijala opatrenia ako občanov upozorniť, aby svoje rozhodnutie darovať štátu hodnotné akcie, dôkladne zvážili.

Tlačová beseda sa uskutoční:

– 16.2.2016
– o 9,30 hod.
– v zasadačke Slovenského syndikátu novinárov, Župné námestie č. 7, Bratislava

Miriam Žiaková
hovorkyňa ministra hospodárstva

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Únia skomplikovala obľúbený dovoz lacných tovarov z tretích krajín. Zjednodušil to až digitálny projekt roka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.