Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. júna 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Máme záujem o diverzifikáciu britských investičných projektov

BRATISLAVA 24. júna –

Minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský sa na svojej dvojdňovej ceste vo Veľkej Británii stretol aj s ministrom pre obchod a investície Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska s Lordom Ianom Livingstonom.
Slovensko považuje Spojené kráľovstvo (UK) za veľmi významného ekonomického partnera nielen z hľadiska obchodnej spolupráce, ale aj zahraničných investícií. Podľa údajov NBS celková výška investícií UK na Slovensku ku koncu roka 2012 predstavovala 423,85 mil. €, čím sa UK zaradilo na 15. priečku spomedzi zahraničných investorov pôsobiacich na Slovensku. „Vzhľadom na to, že britské investície na Slovensku boli orientované prevažne do podnikovej a obchodnej sféry, máme záujem o ich diverzifikáciu a posilniť investičný prílev aj do iných odvetví slovenskej ekonomiky, najmä do odvetví s vyššou mierou pridanej hodnoty. Možnosti vidíme vo finančných službách, výskume a vývoji, progresívnych technológiách zameraných na oblasť energetiky a ochrany životného prostredia či rozvoj cestovného ruchu“, pripomenul minister T. Malatinský.
Partneri zároveň ocenili otvorenie Britsko-slovenského obchodného centra v Bratislave (5.3.2014). To je spoločnou iniciatívou Britskej obchodnej komory na Slovensku, britskej vlády a britského veľvyslanectva v SR. Inštitúcia slúži ako inkubačné centrum pre britské malé a stredné podniky ako prostriedok na posilnenie britského vývozu na Slovensko. Ministri si vymenili názory na prebiehajúce rokovania o Dohode o transatlantickom obchodnom a investičnom partnerstve (TTIP), pričom konštatovali blízkosť stanovísk oboch krajín a veľký význam uzavretia tejto dohody pre EÚ.
Minister T. Malatinský informoval partnera o preberaní predsedníctva V4 Slovenskou republikou od 1. júla 2014 a zámere prizvať predstaviteľov UK na nadchádzajúce rokovanie štátov V4 v Bratislave.
„Slovensko je otvorené možnosti zorganizovať v rámci svojho predsedníctva V4 energetickú konferenciu v spolupráci s Veľkou Britániou. Sme pripravení diskutovať o konkrétnom obsahu a organizačných náležitostiach takejto konferenci“, povedal na záver rokovania minister T. Malatinský.
Už včera Ministerstvo hospodárstva SR, Ministerstvo financií SR a SARIO spoločné prezentovali za okrúhlym stolom vo finančnom centre City of London a na Investičnom fóre organizovanom v spolupráci so spoločnosťou Squire Sanders investičné príležitosti na Slovensku britským investorom. Minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský, člen Rady Asset management Slovenskej záručnej a rozvojovej banky Viktor Pomichal a riaditeľ odboru investičných projektov agentúry SARIO Roman Sabo predstavili zástupcom podnikateľských, finančných a bankových kruhov možnosti podnikania na Slovensku v rôznych oblastiach priemyslu, technologických centrách, v energetickom sektore, ako aj vo finančnom sektore. Minister T. Malatinský oboznámil potenciálnych britských investorov s energetickou politikou, ktorej zámerom je zabezpečiť energetickú bezpečnosť Slovenska a schopnosť flexibilne reagovať na nové trendy v energetickom sektore. Poukázal na zlepšené vykonávanie akcionárskych práv ako aj optimalizáciu dividendových príjmov štátu. V. Pomichal prezentoval Slovensky investičný holding, nový špeciálny fond, ktorý vznikol z iniciatívy Ministerstva financií SR. Umožňuje kombinovať verejné a súkromné financie pri investíciách najmä do infraštruktúry a energetiky, ako aj cielené investovanie európskych štrukturálnych fondov.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Hitom leta na Slovensku sú smotanové a vanilkové zmrzliny

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.