Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. októbra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Malatinský uprednostňuje odbornú a pragmatickú diskusiu

BRATISLAVA 28. októbra (SITA) –

Minister hospodárstva SR T. Malatinský uprednostňuje odbornú a pragmatickú diskusiu pred politickou a zmanipulovanou.

Ministerstvo hospodárstva SR pokladá pripravovaný projekt ropovodného prepojenia za jedno z kľúčových riešení na zabezpečenie energetickej bezpečnosti Slovenskej republiky a celého regiónu strednej a juhovýchodnej Európy a z tohto dôvodu víta možnosť expertných rokovaní za účelom vytvorenia vhodnej platformy pre korektnú, zmysluplnú a odbornými argumentmi podporenú diskusiu o projekte BSP. Odborným garantom expertných rokovaní je spoločnosť Transpetrol, a.s. a Spoločnosť Bratislava Schwechat Pipeline (BSP). MH SR zodpovedá za zabezpečenie energetickej bezpečnosti štátu. Odborných diskusií sa okrem iného vždy zúčastnil zástupca spoločnosti Transpetrol, a.s. ako aj spoločnosti BSP.
Vzhľadom na skutočnosť, že téma ropovodu začala kulminovať ako predvolebná téma niektorých kandidátov do vyšších územných celkov, MH SR sa chce vyhnúť zneužitiu problematiky projektu BSP na predvolebné kampane. Z tohto dôvodu pokladáme zrealizovanie diskusií o BSP na obdobie až po ukončení volieb do VÚC za dôležitý predpoklad pre vecnú, pragmatickú a objektívnu diskusiu, s eliminovaním akýchkoľvek emocionálnych aspektov.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami MPSVR: Slovenská a česká tripartita spolu rokovali neďaleko Prahy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.