Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. septembra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Čínske firmy vytvoria ďalších 400 nových pracovných miest

BRATISLAVA 24. septembra –

Dnes (24.9.2014) sa na pôde Úradu vlády SR uskutočnilo pracovné stretnutie podpredsedu vlády pre investície Ľubomíra Vážneho, ministra SR hospodárstva Pavla Pavlisa a generálneho riaditeľa SARIO Roberta Šimončiča s predstaviteľmi čínskej spoločnosti China South Rail (CSR) Group a jej dcérskej spoločnosti Zhuzhou Times New Material Technology Co., Ltd. Predmetom rokovania bola plánovaná expanzia aktivít spoločností na území Slovenskej republiky.

Čínske spoločnosti budú pôsobiť na Slovensku prostredníctvom gumárenskej a plastikárskej firmy Boge Elastmetall Slovakia, a.s., ktorú prednedávnom odkúpili od nemeckého koncernu ZF Friedrichshafen. Výrobný profil trnavskej továrne sa zameriava na výrobu gumokovových a plastových dielov, ktoré tlmia vibrácie motorov a podvozkov vo všetkých typoch motorových vozidiel. Vyžívajú sa aj v koľajových vozidlách, v lodiach a v lietadlách. Od roku 2007 je v trnavskej prevádzke okrem výroby aj vývojové oddelenie.

Investičný zámer predpokladá výstavbu novej výrobnej haly v bývalom areáli firmy TAZ Trnava, skladových a administratívnych priestorov. Vzniknúť by tak malo minimálne 400 nových pracovných miest a rozšírenie aktivít výskumu a vývoja (v oblasti RND) predpokladá vznik ďalších desiatok nových pracovných miest.

Spoločnosť Zhuzhou Times New Material Technology Co., Ltd, so sídlom v Pekingu bola založená v r. 2007. História firmy však siaha až do r. 1897. V súčasnosti vo svojich pobočkách v 10 čínskych provinciách zamestnáva takmer 90 000 pracovníkov. Produkty spoločnosti zahŕňajú polymérne pružné prvky pre tlmenie nárazov a zníženie hlučnosti, izolačné materiály a náterové hmoty, špeciálne strojárske výrobky z plastov, elektromagnetické drôty a ďalšie výrobky z polymérových kompozitných materiálov. Používajú sa predovšetkým v železničnej, automobilovej a lodnej doprave, veterných elektrárňach, v ochrane životného prostredia a v ďalších priemyselných odvetviach.

Spoločnosť China South Rail (CSR) sa venuje výrobe, vývoju a servisu lokomotív pre osobnú prepravu, nákladných vagónov a vagónov metra. Je najväčším čínskym výrobcom metro vagónov a lídrom v oblasti výskumu a vývoja v predmetnom sektore.

Najvyšší predstavitelia spoločností sa zároveň vyjadrili, že dobré meno Slovenska ako krajiny, v ktorej sa oplatí investovať budú šíriť aj medzi ďalšími potenciálnymi čínskymi investormi, aby ich motivovali podnikať v našej krajine.

Mgr. Miriam Žiaková
hovorkyňa Ministerstva hospodárstva
Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami GEFCO vypravilo prvý uhlíkovo neutrálny ucelený vlak po Hodvábnej ceste

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.