Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. júna 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: 20. stretnutie slovenských, českých a poľských podnikateľov

BRATISLAVA 18. júna –

Minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský sa dnes zúčastní na jubilejnom 20. stretnutí podnikateľov zo Slovenska, Poľska a Českej republiky v Ostrave. Toto tradičné podujaté, ktorého organizátorom je Česko–poľská obchodná komora, vytvára vhodné podmienky najmä na nadväzovanie nových kontaktov a rozvoj spolupráce vo všetkých oblastiach podnikania.
„Naše krajiny majú medzi sebou nadštandardné vzťahy a ich rozvíjanie patrí medzi naše trvalé priority. Dôkazom toho sú aj takéto stretnutia“, povedal v tejto súvislosti minister T. Malatinský a doplnil, že „ pre Slovensko sú Česko a Poľsko strategickými obchodnými partnermi, ktorí patria stabilne do prvej päťky z hľadiska objemu vzájomnej zahranično-obchodnej výmeny“.
Česká republika je pre Slovensko druhým najväčším obchodným partnerom a piatym najväčším zahraničným investorom. Poľsku patrí v rámci slovenskej zahranično-obchodnej výmeny tretie miesto. „Napriek tomu stále vidím možnosti rozvoja a spolupráce najmä v oblasti energetiky, letectva a automobilového priemyslu, ako aj v oblasti koordinovaného rozvoja infraštruktúry, ktorá plní významnú úlohu v cezhraničnej spolupráci našich krajín“, konštatoval T. Malatinský.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Experti na reštrukturalizáciu a insolvenciu firiem sa spojili do združenia TMA Slovensko

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.