Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. decembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH: Rozvoj vzťahov medzi priemyslom v SAE a na Slovensku

BRATISLAVA 6. decembra –

Podpis memoranda podporí rozvoj vzťahov medzi priemyslom v SAE a na Slovensku

Za účasti štátneho tajomníka Ministerstva hospodárstva SR Rastislava Chovanca podpísali v pondelok na pôde rezortu zástupcovia Asociácie priemyselných zväzov (APZ) memorandum o spolupráci s Globálnym výrobným a priemyselným fórom (Global Manufacturing and Industrialisation Summit – GMIS) so sídlom v Abú Dhabí. Podpis memoranda je súčasťou programu návštevy delegácie Spojených arabských emirátov, ktorá má záujem navštíviť vybrané výrobné podniky SR v odvetviach automobilového a leteckého priemyslu a pozvať predstaviteľov slovenských podnikateľských kruhov na GMIS, ktorý bude 27. – 30. marca 2017 v SAE.

Memorandum, podpísané na obdobie piatich rokov, slúži ako základný kameň na koordináciu aktivít oboch organizácií, identifikáciu kľúčových výziev a sprostredkovanie ich riešení pre súkromný aj verejný sektor. Zmluvné strany sa dohodli na výmene údajov, analýz a štúdií, ktoré sú pre obe strany a ich členskú základňu zaujímavé a prínosné, organizácii odborných seminárov a konferencií a výmene expertov z oblasti priemyslu, industrializácie, logistiky, robotiky a materiálov.

Štátny tajomník MH SR Rastislav Chovanec túto iniciatívu privítal. „Podpis memoranda vnímam ako hmatateľný výsledok spoločných niekoľkoročných snáh o ďalší rozvoj bilaterálnych vzťahov medzi SAE a Slovenskom. Popri rastúcom význame služieb a digitálnej ekonomiky zohrávajú otázky priemyselnej výroby a industrializácie naďalej významnú úlohu. Aj to je jeden z dôvodov, prečo ministerstvo hospodárstva víta a podporuje priamu spoluprácu medzi priemyslom v SAE a na Slovensku,“ dodal štátny tajomník Chovanec.

Generálny sekretár APZ Anton Ondrej vníma podpis memoranda ako vhodnú príležitosť na rozšírenie poľa pôsobnosti slovenských podnikateľov. „Pre slovenskú verejnosť môže byť prekvapujúce, že práve v Spojených arabských emirátoch nachádzame zdroj globálnych trendov v oblasti priemyslu. Treba si však uvedomiť, že arabské krajiny investovali enormné prostriedky do vybudovania najmodernejšieho priemyslu ako súčasti diverzifikácie ekonomiky, ktorá bola jednostranne závislá na príjmoch z predaja ropy. Vážime si, že vysokí predstavitelia zo SAE nás osobne navštívili s ponukou na spoluprácu. Môžeme to považovať za uznanie vyspelosti slovenského priemyslu,“ povedal Anton Ondrej.

Asociácia priemyselných zväzov združuje šesť slovenských priemyselných zväzov (Zväz automobilového priemyslu SR, Zväz strojárskeho priemyslu SR, Zväz stavebných podnikateľov SR, Zväz hutníctva, ťažobného priemyslu a geológie SR, Zväz elektrotechnického priemyslu SR a Slovenskú elektromechanickú asociáciu), pričom reprezentuje viac ako 80 % HDP priemyslu Slovenskej republiky.

Odbor komunikácie MH SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Mastercard otvára Laboratórium pre inovácie a udržateľnosť Kvapka krvi môže deťom so spinálnou svalovou atrofiou zmeniť život. Vďaka včasnej diagnostike a liečbe sa môžu vyvíjať primerane

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.