Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. septembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF: V. Hudák vystúpi v Bruseli na konferencii

BRATISLAVA 27. septembra –

Avízo: V. Hudák vystúpi v Bruseli na konferencii „Rozpočet EÚ zameraný na výsledky“

Hlavný vyjednávač slovenského predsedníctva pre rozpočet EÚ Vazil Hudák sa v utorok 27. septembra zúčastní v Bruseli na 2. ročníku konferencie „Rozpočet EÚ zameraný na výsledky“. Podujatie iniciované podpredsedníčkou Európskej komisie pre rozpočet K. Georgievovou prediskutuje aktuálne kľúčové otázky európskeho rozpočtovania. V centre pozornosti bude aj téma zjednodušenia a lepšej regulácie v snahe posilniť výkon európskeho rozpočtu i jeho schopnosť reagovať na nové priority. Práve na túto tému bude diskutovať aj V. Hudák.

„Konferencia prichádza vo vynikajúcom čase, keďže v týchto dňoch vyjednávame nielen o rozpočte únie na rok 2017, ale začal sa aj proces strednodobej revízie viacročného finančného rámca pre roky 2014 až 2020,“ uviedol.

V rámci spomínaného panelu pod názvom „Simplifikácia a lepšia regulácia“ vystúpia spolu s V. Hudákom aj:
– M. Markkula, predseda Európskeho výboru regiónov
– P. Hogan, komisár pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
– M. Dlabajová, členka výboru EP pre kontrolu rozpočtu
– V.M. da Silva Caldeira, predseda Európskeho dvora audítorov
– S. Kallas, predseda skupiny na vysokej úrovni pre zjednodušenie administratívnej záťaže príjemcov finančných prostriedkov z Európskych štrukturálnych a investičných fondov

Konferencia sa koná v budove Európskej komisie Charlemagne, Rue de la Loi 170 od 10:00 do 17:30 hod. Panel za účasti V. Hudáka sa koná o 14:30 hod.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

K téme

Valné zhromaždenie SKSI 2020 potvrdilo správny smer v SKSI Polus City Center je oddnes VIVO! Bratislava s viac obchodmi a vylepšenou ponukou

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.