Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. septembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Výdavky ŠR medziročne nižšie o viac ako 900 mil. eur

BRATISLAVA 2. septembra –

Výdavky štátneho rozpočtu medziročne nižšie o viac ako 900 mil. eur

Štátny rozpočet dosiahol ku koncu augusta 2016 schodok vo výške 611,1 mil. eur. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka boli príjmy štátneho rozpočtu nižšie o 458,7 mil. eur (-4,9 %). Výdavky štátneho rozpočtu boli pri medziročnom porovnaní taktiež nižšie, a to o 928,0 mil. eur, čo predstavuje -8,9 %. Uvedené znamenalo medziročné zníženie schodku štátneho rozpočtu o 469,3 mil. eur, čo predstavuje -43,4 %.

Medziročný nárast daňových príjmov predstavoval 421 mil. eur (+6,2 %). Pozitívny vývoj bol zaznamenaný pri dani z príjmov právnických osôb vo výške 536,4 mil. eur, pri spotrebných daniach vo výške 42,3 mil. eur, pri dani vyberanej zrážkou vo výške 9,7 mil. eur, pri dani z medzinárodného obchodu a transakcií o 2,0 mil. eur a pri daniach z používania tovarov a z povolenia na výkon činnosti vo výške 0,5 mil. eur. Pri dani z príjmov fyzických osôb bol zaznamenaný medziročný pokles vo výške 60,2 mil. eur a pri dani z pridanej hodnoty pokles predstavoval 109,9 mil. eur.

V rámci ostatných príjmov štátneho rozpočtu došlo k medziročnému nárastu príjmov z administratívnych poplatkov o 12,8 mil. eur. Kapitálové príjmy sú medziročne nižšie o 1,6 mil. eur.

Výdavky na obsluhu štátneho dlhu zaznamenali medziročný pokles o 85,7 mil. eur (-9,7 %). V kategóriách výdavkov štátneho rozpočtu súvisiacich s čerpaním prostriedkov z rozpočtu EÚ (EÚ fondy) došlo k medziročnému poklesu o 819,0 mil. eur (-47,2 %), s čím súvisí aj úspora zdrojov spolufinancovania vo výške 167,4 mil. eur (-51,1 %). Platba do rozpočtu EÚ zaznamenala medziročný pokles o 47,3 mil. eur (-10,6 %). Medziročná úspora na transfere Sociálnej poisťovni predstavuje 241,3 mil. eur (-53,3 %). Čerpanie ďalších výdavkov štátneho rozpočtu medziročne vzrástlo o 432,7 mil. eur (+6,6 %).

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=852

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Umelá inteligencia ako nástroj na zabránenie šírenia ochorenia COVID-19 medzi zamestnancami

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.