Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. mája 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Stretnutie so Silk Road Chamber of International Commerce

HONG KONG 31. mája –

Minister financií SR Peter Kažimír a štátna tajomníčka Dana Meager sa počas svojej pracovnej cesty v Hong Kongu stretli s vedením Silk Road Chamber of International Commerce.

Predmetom rokovania bola spolupráca pri implementácii a realizácii projektu Hodvábnej Cesty. Hovorilo sa o aktuálnom stave rokovaní, prípravných negociáciách ako aj prioritách, ktoré je nutné adresovať v krátkodobom a strednodobom horizonte.

Hong Kong vníma Slovensko ako “kotvu” a kľúčového hráča pre úspech celého projektu, akcentujúc investičný a ekonomický potenciál v prípade projektu logistického centra na východnom Slovensku ako aj investície smerujúce do modernizácie a rozvoja železničnej dopravy.

Časť diskusie bola venovaná aj budúcnosti rozvoja automobilového a strojárskeho priemyslu smerom k produkcii s vyššou pridanou hodnotou – veda a výskum, robotika ako aj technológie šetrné k životnému prostrediu.

Témou bola aj možnosť vytvorenia spoločného investičného fondu exkluzívne orientovaného na slovenské projekty.

Minister Kažimír a štátna tajomníčka Meager sa v Hong Kongu stretli aj s predstaviteľmi Inland Revenue Department (Hong Kong verzia finančnej správy). Diskusia so šéfom IRD Wong Keun-kai a jeho tímom sa venovala predovšetkým dohode o automatickej výmene informácií o slovenských daňových subjektoch s aktivitami v Hong Kongu. Hong Kong začne so zberom informácií v júli tohto roka a vzájomná výmena s členskými krajinami Európskej únie a krajinami G20 je naplánovaná na budúci rok. Témou diskusie bola aj dohoda o zákaze dvojitého zdanenia.

Tlačový odbor

Ministerstvo financií SR

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Špičkový autor životopisov Walter Isaacson a jeho Einstein

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.