Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. júla 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Stretnutie ministrov financií Slovenska a Francúzska v Paríži

PARÍŽ 28. júla –

Minister financií Peter Kažimír sa v piatok v Paríži stretol s francúzskym kolegom Brunom le Maire, kde sa spoločne venovali otázkam budúcnosti Európskej Únie a eurozóny.

Slovensko a Francúzsko sa zhodujú na potrebe dobudovania „architektúry“ eurozóny, vidiac pokračujúcu integráciu, ekonomickú a fiškálnu, ako základný predpoklad posilňovania ekonomík členských krajín. Prehlbovanie spolupráce je nevyhnutnosťou pre lepšie a efektívnejšie zvládanie možných budúcich kríz.

Minister Kažimír vyzdvihol aktivity „krstných otcov“ Francúzska a Nemecka pracujúcich spoločne na stratégii pre EÚ a eurozónu.

“Zachovávať súčasné status-quo nie je riešením a necháva to Európu zraniteľnú,” povedal minister Kažimír.

Od skončenia krízy bolo prijatých a implementovaných viacero systémovo dôležitých zmien, ktoré prispeli k oživeniu európskych ekonomík a posilneniu bankového sektora a je potrebné pokračovať týmto smerom.

Ministri hovorili o potrebe pracovať na nástrojoch zabezpečujúcich fiškálnu disciplínu na jednej strane a stabilizáciu v prípade potreby na strane druhej. Sem spadá aj diskusia o tom čo a ako ďalej s Európskym stabilizačným mechanizmom, ktorý je vnímaný ako kandidát pre vytvorenie európskej formy Medzinárodného menového fondu.

Tlačový odbor

Ministerstvo financií SR

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Trójsky kôň alebo príležitosť pre železnice?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.