Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. januára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Stanovisko ministra financií SR Petra Kažimíra

BRATISLAVA 9. januára –

Stanovisko ministra financií SR Petra Kažimíra

V poslednom období sa na chodbách v Bruseli a v niektorých médiách objavili dohady a šumy spájajúce moje meno ako možného nástupcu Jeroena Dijsselbloema ako šéfa Euroskupiny. Špekulácie nemám rád a nezaoberám sa nimi. Zároveň je lichotivé patriť medzi ministrov, o ktorých sa uvažuje na túto funkciu. Je to kompliment nielen pre mňa, ale pre celý tím v pozadí. Určite môžem povedať, že je to aj odozva na úspešné predsedníctvo a dôveryhodnosť Slovenska v zahraničí. Status quo je nasledovné, Jeroen Dijsselbloem vykonáva svoju funkciu výborne, ako vo vnútri tohto zoskupenia, tak aj navonok. Jeho nástupca, nech to už bude ktokoľvek, má latku nastavenú veľmi vysoko. Osobne si myslím, že Jeroen ma dokončiť svoj druhý dva a pol ročný mandát (koniec tohto roka) bez ohľadu na to, či bude ministrom financií aj po marcových voľbách v Holandsku. Nerozdeľujme medveďa, čo ešte behá po lese. A ktovie, možno je správny čas oživiť diskusiu o stálom predsedovi skupiny ministrov financií členských krajín eurozóny.

https://euractiv.sk/clanky/ekonomika-a-euro/bude-kazimir-sefom-euroskupiny/?utm_source=traqli&utm_medium=email&utm_campaign=19

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Jazzové ceny sú rozdané. Ocenenie Esprit za najlepší slovenský jazzový album získal klavirista Ľuboš Šrámek

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.