Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. júla 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Slovensko zostáva aj po voľbách stabilné a dôveryhodné

BRATISLAVA 29. júla – Ratingová agentúra Standard and Poor’s (S&P) v piatok 29. júla potvrdila Slovensku dlhodobý rating na úrovni A+ so stabilným výhľadom. Agentúra S&P sa vo svojom hodnotení opiera najmä o dobré vyhliadky hospodárskeho rastu Slovenska, udržateľný verejný dlh, nízky zahraničný dlh, stabilný bankový sektor a tiež výhody, ktoré pre Slovensko plynú z členstva v eurozóne a menovej politiky Európskej centrálnej banky.
Vo svojej správe agentúra predpovedá Slovenskej republike hospodársky rast počas rokov 2016 – 2019 na úrovni priemerne 2,8 % ročne, čo bude mať pozitívny dopad aj na príjmy štátneho rozpočtu a deficit verejných financií, ktorý sa vláde podľa očakávaní bude dariť udržovať pod 3 % HDP. Rastu HDP budú napomáhať aj očakávané nové zahraničné investície, najmä investícia automobilky Jaguar – Land Rover pri Nitre. Po dobudovaní závodu Jaguar – Land Rover sa očakáva aj nárast exportu, čo povedie k zlepšeniu bežného účtu platobnej bilancie a zvýšeniu zamestnanosti.
Vďaka udržateľnému deficitu verejných financií a nízkemu úrokovému zaťaženiu by sa mal verejný dlh Slovenska postupne stabilizovať. Slovenskej ekonomike prospieva aj dobre kapitalizovaný bankový sektor, ktorý je financovaný najmä depozitmi. Dlhodobým rizikom pre SR však podľa S&P naďalej zostáva najmä rýchle starnutie populácie, dlhodobá nezamestnanosť a pretrvávajúce vysoké regionálne rozdiely.

Tlačový odbor Ministerstva financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq;bl

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Kto bude súperom Slovákov na domácich ME hádzanárov? Tipnite si v Niké

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.