Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. mája 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Slovensko predalo dlhopisy s historicky najmenšími výnosmi

BRATISLAVA 19. mája –

Slovenská republika dnes emitovala dlhopisy opäť veľmi úspešne a s historicky najmenšími výnosmi na úrovni 1,91 a 0,9 % p.a. pri 9 a 4,5-ročných dlhopisoch. Štát získal pri dnešnej aukcii 201,6 mil. eur, pričom celkový dopyt dosiahol takmer
900 mil. eur (888,5 mil. eur). V prípade, ak by neplatil zákon o fiškálnej zodpovednosti, akceptoval by štát od investorov ponuky v celkovej hodnote okolo 500 mil. eur.

Agentúra pre riadenie dlhu a likvidity (ARDAL) predávala dlhopisy so zostatkovou splatnosťou, 9 a 4,5 roka. Ide o historicky najmenšie výnosy slovenských štátnych dlhopisov na úrovni 1,91 a 0,9 % p.a.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Vedenie českého ASBIS-u preberá Andrej Buchamer

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.