Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. júna 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Slovensko bude mať priame zastúpenie v skupine Svetovej banky

BRATISLAVA 30. júna –

Slovenská republika získa prvýkrát od roku 1993 priame zastúpenie v skupine Svetovej banky. Vyplýva to z návrhu Dohody o vytvorení dlhodobej konštituencie v skupine Svetovej banky, ktorý Ministerstvo financií SR predloží do pripomienkového konania.
Slovenská republika patrí do tzv. belgickej konštituencie v rámci Svetovej banky, v ktorej v súčasnosti nemá svojho zástupcu. Na základe Konštituenčnej dohody však získava od novembra 2015 priame zastúpenie na úrovni poradcu výkonného riaditeľa konštituencie na obdobie siedmich rokov.
Hlavným cieľom skupiny Svetovej banky je odstraňovanie chudoby vo svete a zabezpečenie trvalo udržateľného rozvoja v zmysle tzv. Miléniových rozvojových cieľov OSN.

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=704

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami 30. ročník MFF Art Film sa uskutoční od 21. do 28. júna 2024 v Košiciach

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.