Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. novembra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Schodok štátneho rozpočtu sa znížil takmer o miliardu eur

BRATISLAVA 2. novembra –

Schodok štátneho rozpočtu sa v októbri medziročne znížil takmer o miliardu eur

Príjmy štátneho rozpočtu boli ku koncu októbra 2015 medziročne vyššie o 2,3 mld. eur, čo predstavuje nárast až o 23,7 %. Výdavky štátneho rozpočtu boli vyššie o 1,38 mld. eur, čo je len 11,7 %. Štátny rozpočet tak dosiahol ku koncu októbra schodok vo výške 1,2 mld. eur. Uvedené hospodárenie štátneho rozpočtu znamenalo medziročné zníženie schodku až o 918 mil. eur, resp. 43,2 %.

Medziročný nárast daňových príjmov predstavoval 1,135 mld. eur, čo je v percentuálnom vyjadrení 15,3 %. Pozitívny vývoj bol zaznamenaný u dane z príjmov právnických osôb vo výške 594 mil. eur, u dane z pridanej hodnoty vo výške 523 mil. eur, a u spotrebných daní vo výške 72,6 mil. eur. Medziročný pokles bol zaznamenaný u dane vyberanej zrážkou 13,3 mil. eur a u dane z medzinárodného obchodu a transakcií o 2,7 mil. eur.

Pozitívny vývoj bol zaznamenaný v rámci príjmov z rozpočtu EÚ, kde došlo k medziročnému nárastu o 1,85 mld. eur.

Pozitívne sa vyvíjali aj výdavky na obsluhu štátneho dlhu, ktoré medziročne klesli o 137 mil. eur, resp. o 12 %. V kategóriách výdavkov štátneho rozpočtu súvisiacich s čerpaním prostriedkov z rozpočtu EÚ (EÚ fondy) došlo k medziročnému nárastu o 1,4 mld. eur s čím súvisí aj nárast zdrojov spolufinancovania vo výške 253 mil. eur.

Viac na:
http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=795

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami MF SR: Štátny rozpočet v novembri so schodkom 981,4 mil. eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.